Ekstraklasa. W Warszawie panuje (Nie)zgoda

Przerwa reprezentacyjna dobrze podziałała na Legię Warszawa. Krytykowani za swoją formę mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Lechię Gdańsk 1:0 w meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów Wojskowym zapewnił Jarosław Niezgoda.

W ciągu ostatnich dni atmosfera wokół Legii nie była najlepsza. Więcej niż o aspektach czysto piłkarskich mówiło się o „akcji” kibiców na parkingu pod stadionem. Starcie z Lechią miało być dla podopiecznych Romeo Jozaka swoistym katharsis.

Legioniści od samego początku pokazali ambicję i charakter. Już w 8. minucie Michał Kucharczyk urwał się defensywie gości lewą stroną i próbował pokonać Dusana Kuciaka. Słowak odbił futbolówkę, ale trafiła ona pod nogi Jarosława Niezgody. 22-latek nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W odpowiedzi zza szesnastki przymierzył Marco Paixao. Portugalczyk dobrze złożył się do strzału. Nie zaskoczył jednak Arkadiusza Malarza, który zdołał uratować swój zespół przed utratą gola. Bliski kolejnego trafienia był Jarosław Niezgoda. Zawodnik z impetem wbiegł w pole karne rywali. Chcąc założyć „siatkę” Kuciakowi, nie znalazł jednak drogi do siatki. Chwilę później Słowak ponownie musiał odbijać futbolówkę po uderzeniu aktywnego snajpera.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęła Lechia. Dobrą okazję wypracował sobie Marco Paixao. Wszystko układało się znakomicie do momentu strzału, po którym piłka trafiła w Malarza. Kilkanaście minut później Portugalczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale – podobnie jak wcześniej – górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Legii.

Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem bliski wyrównania był Rafał Wolski. Byłemu piłkarzowi Wojskowych do szczęścia zabrakło kilku centrymetrów. W odpowiedzi swoją obecność na murawie zaakcentował rezerwowy Thibaut Moulin. Francuz wyszedł do dośrodkowania Michała Kucharczyka, a przy jego potężnym uderzeniu głową znakomitą paradą popisał się Kuciak.

Legia – z dorobkiem 19 punktów – plasuje się na 6. miejscu w tabeli. Do liderującego Lecha traci trzy oczka. Lechia jest 12. (13 punktów).