Ekstraklasa. „Waldek King” bez korony w debiucie, Arka lepsza od Piasta

Waldemar Fornalik niezbyt dobrze rozpoczął pracę w roli szkoleniowca Piasta Gliwice. Drużyna ze Śląska uległa na własnym stadionie Arce Gdynia 0:1. Trzy punkty żółtoniebieskim zapewnił Rafał Siemaszko.

Spotkanie gliwiczan było pierwszym pod wodzą nowego szkoleniowca. Następcą Dariusza Wdowczyka w Piaście został były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik.

Gra od początku nie porywała kibiców. Kiedy dochodziło już do sytuacji podbramkowych, to strzały zawodników obu drużyn były blokowane lub niecelne. Jako pierwszy golkipera gości zatrudnił Joel Valencia. Pavels Steinbors nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie obronił jego uderzenie. Ekwadorczyk przymierzył po raz kolejny dziesięć minut później, ale Łotysz ponownie bez większych problemów zatrzymał futbolówkę. Pierwsza część spotkania obfitowała w sporo niedokładności, a zawodnicy często walczyli o piłkę w środkowej strefie boiska, czego efektem był brak goli do przerwy.

Zaledwie pięć minut po zmianie stron do siatki trafił Rafał Siemaszko. Snajper żółto-niebieskich celną „główką” zamknął akcję po dograniu Dawida Sołdeckiego. Za ciosem chciał pójść Grzegorz Piesio, jednak Jakub Szmatuła nie dał się zaskoczyć po raz drugi. Z minuty na minutę gra się zaostrzała, co poskutkowało kilkoma żółtymi kartkami. Piastunki dążyły do wyrównania. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego trzymali dyscyplinę w defensywie, dzięki czemu nie dopuszczali do groźnych sytuacji i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Arka, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowała na dziewiątą pozycję w tabeli. Drużyna znad morza w dziesięciu meczach uzbierała czternaście punktów. Dla Piasta była to z kolei trzecia ligowa porażka z rzędu. Gliwiczanie co prawda pozostali na czternastym miejscu, ale po zakończeniu kolejki mogą znaleźć się w strefie spadkowej.