Ekstraklasa. Udany rewanż Termaliki, ważny krok w stronę utrzymania

Termalica BrukBet Nieciecza pokonała w BielskuBiałej miejscowe Podbeskidzie 1:0 w spotkaniu 31. kolejki Ekstraklasy grupy spadkowej. Bohaterem meczu został Mateusz Kupczak, który golem w 60. minucie zapewnił Słonikom pełną pulę punktów. Dzięki zwycięstwu podopieczni Piotra Mandrysza mają już cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w ubiegłą sobotę w 30. kolejce rundy zasadniczej, kiedy to Podbeskidzie pokonało Termalikę 2:0. Słoniki przystępowały zatem do meczu z nadzieją rewanżu i zdobyciu cennych, w kontekście walki o utrzymanie, punktów.

Podbeskidzie - Termalica (2)Już w 3. minucie Górale powinni prowadzić, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Robert Demjan. Po akcji gospodarzy inicjatywę przejęła ofensywnie nastawiona drużyna Piotra Mandrysza, jednak nie przełożyło się to na groźne sytuacje podbramkowe. W końcówce pierwszej połowy ponownie do głosu doszli miejscowi. Ze skraju pola karnego przymierzył Anton Sloboda, a piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Nowaka.

Podbeskidzie - Termalica (1)Pierwszy kwadrans po przerwie to w dalszym ciągu wymiana podań w środkowej strefie i piłkarskie szachy. W 60. minucie trybuny ożywił Mateusz Kupczak, który płaskim strzałem z zaledwie czterech metrów umieścił futbolówkę w siatce. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zadać kolejnego ciosu i mecz ostatecznie zakończył się skromną wygraną gości.

Termalica, dzięki kompletowi punktów, awansowała na 12. miejsce w ligowej tabeli i ma cztery oczka przewagi nad w strefą spadkową. Górale natomiast są trzy punkty nad 15. w stawce Górnikiem Łęczna.