Ekstraklasa. Udany powrót Furmana do Warszawy, Wisła utarła nosa Legii

Bramki Dominika Furmana i Kamila Sylwestrzaka dały Wiśle Płock cenny punkt w wyjazdowym starciu z Legią Warszawa. Piątkowy pojedynek 18. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończył się remisem 2:2. Do siatki Seweryna Kiełpina trafiali Nemanja Nikolić i Kasper Hamalainen.

Podopieczni Jacka Magiery rozpoczynali dzisiejsze spotkanie w doskonałych humorach. Wygrali bowiem pięć z rzędu spotkań na krajowym podwórku, a w Lidze Mistrzów wciąż liczą się w walce o trzecie miejsce w grupie. Odmienne nastroje panują w Płocku. Wisła po raz ostatni schodziła z boiska zwycięska 17 września (2:0 z Pogonią Szczecin).

Vadis Odjidja Ofoe Piotr Wlaz³oDo 63. minuty spotkanie przebiegało po myśli gospodarzy. Przed przerwą worek z bramkami rozwiązał Nemanja Nikolić, który najpierw oszukał defensorów Nafciarzy, a następnie głową wykończył dośrodkowanie Łukasza Brozia. W drugiej odsłonie centrę Bartosza Bereszyńskiego umiejętnie przepuścił Michał Kucharczyk, a Seweryna Kiepłina pokonał tym razem Kasper Hamalainen.

Wydawało się, że Wisła, która w pierwszej połowie tylko raz poważnie zagroziła bramce gospodarzy, z każdą następną minutą będzie tracić wiarę w korzystny rezultat. Nic z tych rzeczy! Skrzydeł dodało jej trafienie Dominika Furmana. Były zawodnik Legii potężnie przymierzył zza pola karnego i nie dał Arkadiuszowi Malarzowi szans na skuteczną interwencję.

Ważną zmianę goście przeprowadzili w 66. minucie, kiedy w miejsce Cezarego Stefańczyka na murawie pojawił się Kamil Sylwestrzak. 28-letni obrońca zagwarantował swojej drużynie upragniony punkt po tym, jak dobił zatrzymaną przez Malarza próbę Jose Kante.

Do końca widowiska wynik nie uległ już zmianie. Remis 2:2 jest zdecydowanie korzystniejszy dla Wisły, która przerwała zwycięską serię Legii. W tabeli Ekstraklasy Wojskowi plasują się na 4. pozycji. Trzecie miejsce od końca zajmują płocczanie.