Ekstraklasa. Udany debiut Laviczki, jego Śląsk pewnie zgarnia komplet punktów

Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 2:0. Gole dla miejscowych zdobyli Arkadiusz Piech oraz Mateusz Radecki. Na ławce trenerskiej gospodarzy oficjalnie zadebiutował Czech Vitezslav Lavicka.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać raptem siedem minut. Po dośrodkowaniu w pole karne, Piotr Celeban zgrał futbolówkę głową do wbiegającego na czystą pozycję Arkadiusza Piecha, a ten z kilku metrów nie dał większych Dawidowi Kudle.

Śląsk przeważał, a sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza w 29. minucie, gdy – w efekcie dwóch żółtych kartek – swój udział w meczu musiał zakończyć Giorgi Gabedava. Gruzin bezpardonowo potraktował przy jednej z akcji Mateusza Cholewiaka i sędzia nie miał wyjścia, jak pokazać pomocnikowi Zagłębia „czerwień”.

W drugiej połowie nie wiele się działo na murawie. Beniaminek z Sosnowca miał olbrzymie problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala, a kiedy udało się im już przekroczyć z piłką linię środkową boiska, miejscowi szybko odzyskiwali futbolówkę.

Losy spotkania definitywnie rozstrzygnął Mateusz Radecki, który w 79. minucie wykorzystał świetnie podanie od Arkadiusza Piecha i w sytuacji sam na sam dopełnił jedynie formalności, ustalając wynik na 2:0 dla gospodarzy.

Tym samym udany debiut na ławce trenerskiej Śląska zaliczył Czech Vitezslav Lavicka. Jego podopieczni przerwali serię siedmiu ligowych meczów z rzędu bez wygranej i awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. Zagłębie niezmiennie zamyka stawkę.