Ekstraklasa. Udany debiut Kiko Ramireza

Kiko Ramirez udanie zadebiutował na ławce trenerskiej Wisły Kraków. Biała Gwiazda pod wodzą Hiszpana pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0 w meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Wielką niewiadomą przed startem wiosennych meczów Ekstraklasy przy Reymonta był styl Wisły pod wodzą mało znanego trenera Kiko Ramireza. Hiszpan zastąpił na stanowisku szkoleniowca legendę krakowskiej drużyny – Radosława Sobolewskiego, który osiągał z Białą Gwiazdą bardzo dobre wyniki. Nowy trener musiał zatem udowodnić, że nie jest przypadkową osobą z łapanki.

Piłkarze z Grodu Kraka już w 11. minucie udokumentowali swoją przewagę. Znakomitym strzałem z woleja niemal w samo „okienko” bramki popisał się Patryk Małecki. Kolejne fragmenty gry nie obfitowały w zbyt wiele emocji. Dopiero w 39. minucie bliski szczęścia był Pape Diaw, ale piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił jeden z defensorów gospodarzy.

Po przerwie swoimi umiejętnościami wykazał się Łukasz Załuska, który z trudem zatrzymał uderzenie Miguela Palanki. W 78. minucie w polu karnym sfaulowany został Rafał Boguski, a jedenastkę na gola – strzałem na raty – zamienił Paweł Brożek. W końcówce snajper krakowskiej drużyny miał jeszcze dogodną okazję na podwyższenie wyniku, jednak trafił wprost w Michala Peskovicia.

Wisła awansowała na siódmą pozycję (dwadzieścia osiem punktów) w ligowej tabeli. Korona ze stratą dwóch oczek do Białej Gwiazdy plasuje się na dziesiątym miejscu.