Ekstraklasa. Trzy wymuszone zmiany nie zatrzymały Lecha

Lech Poznań wygrał przy Bułgarskiej z Lechią Gdańsk 3:0 w spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy. Kolejorz nie miał łatwo. W pierwszej połowie przez kontuzje Nenad Bjelica był zmuszony do wykorzystania trzech zmian.

Początek spotkania był bardzo obiecujący. Piłkarze grali z dużym zaangażowaniem i stwarzali groźne sytuacje. Skuteczniejsi byli  jednak gospodarze, którzy już w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Najpierw szczęścia spróbował Mario Situm, lecz jego strzał został zablokowany. Do piłki dobiegł Łukasz Trałka i pokonał Dusana Kuciaka.

Bramka dodała poznaniakom pewności siebie. Zespołowi nie przeszkodziły nawet wymuszone zmiany Mario Situma, Jasmina Buricia i Mihaia Raduta. Dominację Lecha w doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugim golem potwierdził Chrisian Gytkjaer. Wcześniej znakomitym podaniem do Duńczyka popisał się Maciej Gajos.

Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak to gospodarze ponownie trafili do siatki. Darko Jevtić minął zwodem jednego z piłkarzy Lechii i uderzył nie do obrony. Kolejorz przestał atakować. Do gry ofensywnej zmusił za to gości, którym wyraźnie brakowało pomysłu. Biało-zieloni znakomitą okazję stworzyli sobie kwadrans przed końcem. Wtedy w dobrej sytuacji znalazł się Adam Chrzanowski. Doskonałą interwencją zatrzymał go Matus Putnocky. Tempo spotkania słabło. Po ostatnim gwizdku arbitra z kolejnej przekonującej wygranej mogli cieszyć się piłkarze Lecha.

Podopieczni Nenada Bjelicy wciąż plasują się na trzeciej pozycji w tabeli. Lechia jest 13. i ma tylko dwa punkty przewagi nad przedostatnią Termaliką. W następnej kolejce Lech pojedzie do Krakowa na starcie z Wisłą, a Lechia w Kielcach zagra z Koroną.