Ekstraklasa. Trwa impas Korony

Korona Kielce w dalszym ciągu nie może znaleźć recepty na zwycięstwo. Tym razem złocistokrwistym postawił się Piast Gliwice. Goście ze Śląska zdołali wywieźć z boiska rywali jeden punkt (1:1). To już czwarty ligowy mecz z rzędu bez wygranej podopiecznych Gino Lettieriego.

Kielczanie w ostatnich dwóch spotkaniach stracili aż osiem goli, strzelając zaledwie jednego. Trzy mecze z rzędu bez zwycięstwa to seria, która w tym sezonie zdecydowanie nie pasuje do podopiecznych Gino Lettieriego. Przyzwyczaili oni bowiem do ambicji i walki – często skutecznej – o dobry rezultat. Okazją do przełamania było starcie z niezbyt silnym w bieżącej kampanii ligowej Piastem.

Od pierwszej minuty nie zapowiadało się na wielkie emocje. Uderzenie Macieja Jankowskiego w początkowej fazie gry obronił Maciej Gostomski, ale po tej akcji nastąpił przestój. Pojedynek przypominał raczej wyścig ślimaków niż piłkarski mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dopiero w 37. minucie pokazał się Radek Dejmek. Jego strzał głową okazał się jednak niecelny. Chwilę później pozostawiony bez opieki Jankowski nie potrafił przymierzyć choćby w światło bramki rywali.

Po przerwie obraz gry długo nie ulegał zmianie. Gole przyniosła dopiero końcówka. Najpierw do siatki trafił rezerwowy w dzisiejszym spotkaniu Konstantin Wasiljew. Estończyk wykończył składną kontrę swojego zespołu. Następnie na listę strzelców wpisał się Nika Kaczarawa. Napastnik gospodarzy został trafiony przez Dobrivoja Rusova, więc miał w tej sytuacji sporo szczęścia. Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się remisem (1:1).

Korona, po czwartej ligowej konfrontacji z rzędu bez wygranej, pozostała na siódmym miejscu w tabeli. Piast awansował natomiast na trzynastą pozycję. Zawodnicy Waldemara Fornalika mają jedno oczko przewagi nad przedostatnią w stawce Cracovią.