Ekstraklasa. Termalica zatrzymała Legię, podział punktów w Warszawie

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w Warszawie, gdzie Legia zaledwie zremisowała z Termalicą BrukBet Nieciecza 1:1 w spotkaniu 10. kolejki Ekstraklasy. W pewnym momencie beniaminek rozgrywek prowadził nawet po bramce Martina Juhara, ale gol autorstwa niezawodnego w obecnym sezonie Nemanji Nikolicia sprawił, że wicemistrzowie Polski ostatecznie uniknęli kompromitacji.

Wojskowi, po ostatnich znakomitych występach na krajowym podwórku, przystąpili do dzisiejszego starcia z myślą o przedłużeniu zwycięskiej passy. Naprzeciw podopiecznym Henninga Berga stanął jednak zespół, który chciał przedłużyć do czterech serię meczów bez porażki.

Jakub RzeŸniczak Bart³omiej BabiarzJak pokazała pierwsza połowa spotkania – dotychczasowa dobra postawa beniaminka w bieżącym sezonie ligowym wcale nie była dziełem przypadku. Piłkarze Piotra Mandrysza grali bowiem jak równy z równym w konfrontacji z faworyzowanym rywalem, co więcej, mogli również pokusić się o strzelenie gola, ale w najważniejszych momentach zazwyczaj brakowało im doświadczenia bądź zimnej krwi. Bliscy szczęścia byli zwłaszcza już w 7. minucie, gdy wybiegającego na czystą pozycję Dawida Plizgę w ostatniej chwili uprzedził Dusan Kuciak.

Legia z kolei spisywała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, z rzadka zagrażając bramce przyjezdnych. Jedną z nielicznych okazji stworzyła sobie w 28. minucie. Wówczas, po dwójkowej akcji Aleksandara Prijovicia ze Stojanem Vranjesem, ten drugi przymierzył z dystansu wprost w pewnie interweniującego Sebastiana Nowaka. Nic dziwnego więc, że udających się na przerwę wicemistrzów Polski, kibice żegnali zasłużonymi gwizdami.

Nemanja NikoliæMartin Juhar Piotr Mandrysz Jakub Biskup

Bierna postawa Wojskowych została skarcona w 58. minucie. Wtedy to Dawid Plizga posłał prostopadłą piłkę do Martina Juhara, a ten potężna bombą z linii pola karnego pokonał Dusana Kuciaka. Odpowiedź ze strony gospodarzy była natychmiastowa, albowiem zaledwie dwie minuty później do wyrównania doprowadził Nemanja Nikolić. Węgier wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego i płaskim strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Aleksandar Prijoviæ Dawid So³deckiNa więcej jednak warszawian nie było już stać. Pojedyncze nieudolne próby w wykonaniu Guilherme czy Aleksandara Prijovicia nie stanowiły większego problemu dla Sebastiana Nowaka. Mało tego, to drużyna z Niecieczy mogła zadać decydujący cios, kiedy w doliczonym czasie gry o włos od wpisania się na listę strzelców był Wojciech Kędziora. Ostatecznie mecz zakończył podziałem punktów.

Po dzisiejszym remisie, strata Legii do lidera – Piasta Gliwice – zwiększyła się do ośmiu oczek. Mało tego – piłkarze Henninga Berga mogą stracić nawet 2. pozycję na rzecz Pogoni Szczecin, jeśli ta pokona jutro Jagiellonię Białystok. Termalica natomiast zanotowała czwarty pojedynek z rzędu bez porażki, dzięki czemu przesunęła się na 8. miejsce w tabeli.