Ekstraklasa. Termalica kończy rok pewnym zwycięstwem

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze BrukBet Termaliki Nieciecza pokonali na własnym terenie Pogoń Szczecin 2:0. Gole dla zwycięzców strzelili Patrik Misak oraz Samuel Stefanik. Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie w 2016 roku.

Już na samym początku meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Samuel Stefanik zagrał do Patrika Misaka, a ten, mimo opieki trzech rywali, zdołał oddać skuteczny strzał na bramkę Jakuba Słowika. Po zdobytym golu niecieczanie nie zamierzali odpuścić i dość często zaglądali w okolicach pola karnego drużyny ze Szczecina. W 17. minucie David Guba miał znakomitą okazję do podwyższenie rezultatu, lecz w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Jarosław Fojut. Po półgodzinie gry Pogoń postanowiła spróbować swoich sił długimi podaniami, jednak defensywa ekipy Czesława Michniewicza bez problemów radziła sobie z próbami gości.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Słonie prezentowały ofensywny futbol, a Portowcy stawiali upór, ale tylko do pewnego momentu. W 55. minucie było już bowiem 2:0. Stefanik przymierzył sprzed pola karnego, futbolówka odbiła się od słupka, a następnie przekroczyła linię bramkową. W kolejnych minutach Termalica rzadziej podejmowała próby akcji podbramkowych, mimo to kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W 80. minucie mogła zadać kolejny cios, jednak Roman Gergel nieporadnie zachował się w „szesnastce” przyjezdnych. W końcówce swoje sytuacje miał jeszcze zespół Kazimierza Moskala, lecz ich nie wykorzystał. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0.

Po dzisiejszym zwycięstwie Termalica wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Z ligowego podium może jednak spaść w przypadku wygranej Lecha Poznań z Cracovią bądź remisu Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna. Pogoń z kolei zakończy 2016 rok na siódmej pozycji.