Ekstraklasa. Na taki mecz czekano w Gdyni, Arka w końcu zwycięska

Piłkarze Arki Gdynia przerwali serię sześciu ligowych meczów bez wygranej i pokonali na własnym obiekcie Wisłę Kraków 3:1 w spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Leszka Ojrzyńskiego oddalili się nieco od strefy spadkowej.

Początek meczu nie wskazywał jednak na to, że dzisiejszego wieczoru kibice zespołu z Pomorza będą się mogli w końcu cieszyć ze zwycięstwa swoich pupili. W 5. minucie gry na prowadzenie wyszli bowiem przyjezdni za sprawą Patryka Małeckiego, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Pavelsa Steinborsa.

Goście z takiego stanu rzeczy cieszyli się do 33. minuty, kiedy to do remisu doprowadziła Arka, a konkretnie Rafał Siemaszko. Napastnik gospodarzy wykorzystał centrę Adama Marciniaka z lewego skrzydła i „główką” nie dał najmniejszych szans Michałowi Buchalikowi.

Żółto-niebiescy poszli za ciosem kilka chwil później. Wówczas Yannick Kakoko po prostopadłym podaniu od Grzegorza Piesio strzałem w kierunku dalszego słupka umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed przerwą pomocnik żółto-niebieskich mógł ponownie cieszyć się z gola, ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego zatrzymała się na słupku.

Po zmianie stron Wisła nie miała większego pomysłu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej defensywy rywala. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego byli za to bardziej konkretni w swoich poczynaniach ofensywnych i w 81. minucie rozstrzygnęli losy spotkania, gdy Ruben Jurado skorzystał na nieporadnej interwencji Michała Buchalika, z bliskiej odległości pakując futbolówkę do bramki.

Ostatecznie Arka wygrała 3:1, dzięki czemu zapisała na swoim koncie pierwszy komplet ligowych punktów od 16 lipca 2017 roku. Triumf nad Białą Gwiazdą pozwolił również zdobywcy Pucharu Polski awansować na ósme miejsce w stawce. Ekipa Kiko Ramireza z kolei, po dobrym początku sezonu, w ostatnim czasie zaliczyła widoczny spadek formy. Drużyna z Grodu Kraka przynajmniej do jutra pozostanie jednak na piątej pozycji w tabeli.