Ekstraklasa. Szczęśliwa wygrana Lechii

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali przed własną publicznością Koronę Kielce 3:2 w meczu inaugurującym zmagania 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów podopiecznym Piotra Nowaka nie przyszedł wcale łatwo, a o wygranej swojej drużyny przesądził dopiero w 86. minucie spotkania Grzegorz Kuświk.

Długie fragmenty pierwszej części gry nie zapowiadały jednak męczarni, jakie później spotkały, biało-zielonych. Zespół dowodzony przez trenera Piotra Nowaka szybko przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a swoją przewagę udokumentował golem w 17. minucie. Wówczas sposób na Macieja Gostomskiego znalazł Grzegorz Kuświk, który po centrze Sławomira Peszki skuteczną główką wyprowadził gdańszczan na prowadzenie.

Rafa³ Janicki i Bartosz RymianiakW 37. minucie było już 2:0 po samobójczym trafieniu Radka Dejmeka. Stoper drużyny gości nieszczęśliwie skierował futbolówkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego z rzutu wolnego. Skoncentrowani głównie na defensywie kielczanie, chcąc nie chcąc, przystąpili do ataku i na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Zaledwie trzy minuty później kontaktowym trafieniem popisał się Mateusz Możdżeń. Były zawodnik Lecha Poznań znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego nie pozostawił szans Vanji Milinkoviciowi-Saviciowi na skuteczną interwencję.

Milos Krasic i Elhadji Pape Djibril DiawTaki obrót zdarzeń wyraźnie uskrzydlił podopiecznych Tomasza Witmana, którzy w drugiej połowie spotkania poszli za ciosem i w 69. minucie doprowadzili do remisu. Po wrzutce z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Elhadji Pape Diaw. W  dalszej fazie meczu z boiska wiało nudą – zarówno ani jedni, ani drudzy nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywala. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry komplet punktów swojej ekipie zapewnił Grzegorz Kuświk. Napastnik miejscowych, po asyście Flavio Paixao, po raz drugi pokonał Gostomskiego.

Lechia, dzięki kolejnej wygranej w bieżącym sezonie, umocniła się w czołówce tabeli. Z dorobkiem dziesięciu oczek plasuję się aktualnie na trzeciej pozycji. Korona natomiast, z pięcioma punktami na koncie, zajmuje dziewiąte miejsce. W następnej kolejce podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się na wyjeździe z największą dotychczas rewelacją rozgrywek – Jagiellonią Białystok (21 sierpnia), a żółto-krwiści podejmą na własnym stadionie spisującą się poniżej oczekiwań Wisłę Kraków (22 sierpnia).