Ekstraklasa. Starzyński zapewnia Miedziowym komplet punktów

Długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ostatecznie jednak Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 w meczu otwierającym 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Jedynego gola dla Miedziowych zdobył w końcówce spotkania Filip Starzyński.

To nie było porywające widowisko. Na dobrą sprawę od pierwszego gwizdka sędziego niewiele działo się na boisku i wydawało się, że nie tyle nie będziemy świadkami goli, co jakichkolwiek piłkarskich emocji.

Z tym dość długo było bowiem na bakier. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a oba zespoły były bardziej skupione na wzajemnym przeszkadzaniu sobie, niż kreowaniu ciekawych i groźnych sytuacji podbramkowych.

Taka nadarzyła się dopiero w drugiej części meczu, a konkretnie w 55. minucie, kiedy to Konrad Forenc w świetnym stylu sparował piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Ricardinho z czternastu metrów.

Od tego momentu zarówno gospodarze, jak i goście ruszyli do bardziej odważnych ataków. Ich akcjom brakowało jednak precyzji. Tak było choćby w 74. minucie, gdy z bliskiej odległości tuż nad poprzeczką „główkował” Sasa Balić.

Kiedy zanosiło się na bezbramkowy remis, w 85. minucie decydujący cios wyprowadzili podopieczni Bena van Daela. Wszystko zaczęło się od błędu Thomasa Daehnego, który nie przeciął dośrodkowania. Z okazji skorzystał Damjan Bohar. Słoweniec podał do Filipa Starzyńskiego, a ten z siedmiu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Miejscowi szukali jeszcze swojej szansy na wyrównującego gola. W doliczonym czasie gry jeden punkt Nafciarzom mógł zapewnić Dominik Furman, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował jeden z ofiarnie interweniujących obrońców rywali.

W efekcie Zagłębie wygrało 1:0 i na poważnie włączyło się do walki o miejsca gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej. Miedziowi zajmują obecnie szóstą pozycję. Wiśle z kolei pozostała już tylko walka o utrzymanie. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej drużyna Kibu Vicuny plasuje się na piętnastej lokacie.