Ekstraklasa. Przerwany mecz spadkowiczów. Na boisku remisowo

Spotkanie Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź w 37. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zakończyło się wynikiem 3:3. Mecz nie trwał jednak pełnych 90 minut, ponieważ sędzia przerwał grę z powodu wrzucenia na płytę boiska przez grupę chuliganów Zagłębia rac. Wiele wskazuje na to, że Miedziowym grozi z tego powodu walkower.

Pojedynek Zagłębia z Widzewem miał rozstrzygnąć tylko jedną kwestię: która z tych drużyn zakończy sezon na 15 miejscu. Wiadomo już było bowiem wcześniej, że oba te kluby (najprawdopodobniej) w przyszłym sezonie rywalizować będą na boiskach I ligi, gdyż straciły już nawet matematyczne szanse na zachowanie ekstraklasowego bytu.

Pierwszą połowę lepiej będą wspominać piłkarze z Łodzi. Widzewiacy w 37. minucie za sprawą Mariusza Rybickiego otworzyli wynik meczu. Trzy minuty później goście prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Cetnarski. Lubinian przed przerwą stać było jedynie na bramkę kontaktową, którą w 44. minucie zdobył Miłosz Przybecki, lobując bramkarza rywali. Po pierwszych 45 minutach Widzew wygrywał 2:1, chociaż powinien prowadzić jeszcze wyżej. Rzutu karnego w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu nie wykorzystał jednak Cetnarski.

Zagłębie zdołało już w 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównać stan rywalizacji. Gola po uderzeniu głową zdobył Adam Banaś. W 56. minucie po raz kolejny na prowadzenie wyszli przyjezdni. Celnym trafieniem popisał się Marcin Kaczmarek. Gospodarze nie poddawali się i w 74. minucie wyrównali. Po raz drugi w tym spotkaniu bramkarza rywali pokonał Przybecki, ponownie go lobując. Na tablicy wyników widniał remis 3:3 i taki wynik utrzymał się do końca pojedynku. Niestety, w końcówce spotkania dali o sobie znać stadionowi chuligani, którzy w ostatnich minutach gry wrzucili na płytę boiska race. Jedna z nich trafiła w bramkarza Widzewa Patryka Wolańskiego. Po tym incydencie arbiter tego meczu Sebastian Jarzębak zadecydował o przerwaniu zawodów.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Zagłębie na skutek takiego zachowania grupy kiboli zostanie ukarane walkowerem. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach.

KGHM Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 3:3 (1:2)

Bramki: Miłosz Przybecki (44., 74.), Adam Banaś (47.-głową)- Mariusz Rybicki (37.),  Mateusz Cetnarski (40.), Marcin Kaczmarek (56.),

KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Ptak – Adrian Błąd, Adam Banaś, Bartosz Rymaniak, Jarosław Jach (46. Dorde Cotra) – Filip Jagiełło (46. Michal Papadopulos), Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (80. Konrad Andrzejczak), Miłosz Przybecki – Krzysztof Piątek.

Widzew Łódź: Patryk Wolański – Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Rafał Augustyniak, Marek Wasiluk – Mariusz Rybicki, Bartłomiej Kasprzak (79. Piotr Mroziński), Princewill Okachi (84. Povilas Leimonas), Mateusz Cetnarski, Marcin Kaczmarek – Eduards Visnakovs.