Ekstraklasa. Trzy słupki i upragniony gol, Wisła dobija Pogoń

Zwycięska bramka Jakuba Bartkowskiego i zamieszanie w końcówce, które mogło kosztować Białą Gwiazdę utratę trzech punktów – spore emocje towarzyszyły rywalizacji Wisły Kraków z Pogonią Szczecin. Górą wyszli z niej gospodarze, którzy w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonali rywali 1:0.

Cztery porażki z rzędu – tę niechlubną serię chcieli przerwać dziś zawodnicy Pogoni Szczecin. Z Portowcami kolejno rozprawiali się piłkarze Cracovii, Termaliki, Śląska i Legii. Tym razem przyszła kolej na Wisłę. Ta była mocno zmobilizowana po wysokiej wygranej nad Sandecją (3:0).

Na pierwsze emocje nie musieliśmy czekać długo. Po upływie kwadransa dośrodkowanie Victora Pereza Alonso na gola próbował zamienić Carlitos. Piłka odbiła się od słupka!

Kilka chwil później swój zespół uratował Ricardo Nunes, który wybił futbolówkę zmierzającą do siatki. Bohaterem gospodarzy ponownie mógł zostać Carlitos. Nie minęła minuta, a Portowcom znów pomogło szczęście. Łukasz Załuska sparował futbolówkę na słupek.

Goście swój lepszy moment mieli zaraz po przerwie. W 55. minucie z półwoleja uderzał Jakub Piotrowski, jednak na wysokości zadania stanął Michał Buchalik. Zapędy Pogoni ukróciła czerwona kartka dla Cornela Rapy. Rumun nieprzepisowo zatrzymywał wychodzącego na czystą pozycję Patryka Małeckiego. Chwilę później Biała Gwiazda była o krok od upragnionego gola. Na drodze do szczęścia stanął… ponownie słupek. Łukasz Załuska nawet nie drgnął przy strzale Carlitosa z rzutu wolnego.

Kwadrans przed końcem nareszcie się udało! Pomógł stały fragment gry. Z rzutu rożnego centrował Jesus Imaz, a głową 3 punkty zagwarantował miejscowym Jakub Bartkowski. To jego pierwsze trafienie w Lotto Ekstraklasie. W doliczonym czasie rywalizacji stało się coś, czego nie spodziewał się nikt. Piłka wylądowała w siatce Wisły. Wynik nie uległ jednak zmianie, bo faulu Jarosława Fojuta na Michale Buchaliku dopatrzył się arbiter.

Wygrana Białej Gwiazdy pozwoliła jej – przynajmniej na razie – awansować na trzecią pozycję w tabeli. Pogoń z dorobkiem 9 oczek jest ostatnia.