Ekstraklasa. Śląsk pokonał krakowską Wisłę po pięknym golu debiutanta

W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków uległa na własnym stadionie Śląskowi Wrocław 0:1. Zwycięską bramkę strzelił debiutujący na polskich boiskach Dino Stiglec.

Obie drużyny w pierwszej połowie prowadziły wyrównane spotkanie. Futbolówka raz pojawiała się pod bramką Michała Buchalika, a później przenoszona była w pole karne wrocławian. Żadna z wypracowanych akcji nie doczekała się jednak finalizacji.

W 24. minucie Jean Carlos Silva otrzymał podanie z lewej strony boiska i zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. Matus Putnocky odbił uderzenie, a obrońcy zdążyli z asekuracją i wybili piłkę. Niedługo potem Michał Mak po przeprowadzonym rajdzie zagrał do Krzysztofa Drzazgi. Ten przymierzył z bliskiej odległości, ale golkiper wykazał się ogromnym refleksem.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli Wiślacy. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka znalazła się pod nogami Krzysztofa Drzazgi. Słowacki bramkarz szybko wyszedł z bramki i wygrał pojedynek sam na sam.

Po niespełna kwadransie Maciej Sadlok źle rozegrał piłkę, która trafiła pod nogi Daniela Szczepana. Napastnik ruszył i podał do lepiej ustawionego Damiana Gąski. Strzał pomocnika zatrzymał się na słupku. Śląsk nie odpuszczał. W 62. minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła trafiło pod nogi Dino Stigleca. Chorwat przyjął futbolówkę w narożniku „szesnastki” i fenomenalnie przymierzył, dając prowadzenie wrocławianom.

„Biała Gwiazda” próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła skutecznie zagrozić Matusowi Putnocky’emu. Mecz więc zakończył się zwycięstwem Śląska Wrocław.