Ekstraklasa. Słaba forma Legii, trzy punkty pozostały w Szczecinie

Legia Warszawa uległa na wyjeździe Pogoni Szczecin 2:3 w spotkaniu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla zwycięskiej drużyny dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adam Frączczak, a jedno trafienie dołożył Rafał Murawski. Honor mistrzów Polski uratował Miroslav Radović autor dwóch goli.

Od pierwszego gwizdka sędziego Legia starała się narzucić własny styl gry, lecz robiła to bardzo nieudolnie. Błędy w przyjęciu i niedokładne podania spowodowały, że już w 7. minucie Arkadiusz Malarz musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Katem okazał się Adam Frączczak, który uderzeniem z lewej nogi pokonał golkipera przyjezdnych. Po stracie gola Wojskowi ruszyli do ataku, jednak nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy szczecinian.

Rafa³ Murawski i Vadis Odjidja-OfoeDopiero w 24. minucie Vadis Odjidja-Ofoe zagrał dobrą piłkę do Miroslava Radovicia, a Serb w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą doprowadził do remisu. Po strzelonej przez Warszawiaków bramce gra gości znacznie się poprawiła. Mimo to zespół Jacka Magiery nie potrafił swojej przewagi zamienić na kolejne trafienia. W końcówce pierwszej połowy zaatakowała Pogoń i wywalczyła rzut karny po faulu na Mateuszu Matrasie. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Adam Frączczak.

Po zmianie stron gospodarze nie cofnęli się do obrony, tylko szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. Najbliżej szczęścia był Adam Gyurcso, lecz w pojedynku z Malarzem okazał się gorszy. W odpowiedzi Dawida Kudłę do interwencji zmusił Guilherme. W 72. minucie padła trzecia bramka dla ekipy Kazimierza Moskala. Spas Delew zagrał do Rafała Murawskiego, który skorzystał na gapiostwie dwóch Legionistów i podwyższył prowadzenie Portowców. Na tym jednak emocję się nie zakończyły, albowiem chwilę później Radović po raz drugi w dzisiejszym meczu zmusił do kapitulacji golkipera miejscowych. W końcówce Legia starała się jeszcze doprowadzić do remisu, lecz po ostatnim gwizdku schodziła z boiska ze spuszczonymi głowami.

Mateusz Matras i Miroslav RadovicAdam Gyurcso, Bartosz Bereszyñski, Arkadiusz Malarz

Po zainkasowaniu trzech punktów Pogoń awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Legia plasuje się dwie pozycje niżej. W 13. kolejce Lotto Ekstraklasy Portowcy zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia, natomiast Legioniści zagrają przed własną publicznością z Lechem Poznań.