Ekstraklasa. Skromna wygrana Piasta nad Arką

Piłkarze Piasta Gliwice wygrali na własnym terenie z Arką Gdynia 1:0 w meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Michal Papadopulos w 62. minucie spotkania.

Pierwsza połowa meczu w Gliwicach nie przyniosła większych emocji. Sytuacji podbramkowych, po których mogły paść gole, praktycznie nie było, a gra toczyła się przez większość czasu w środkowych rejonach boiska.

Na negatywnego bohatera widowiska zapracował za to Andrij Bohanow. Defensywny pomocnik Arki w ciągu trzydziestu minut dwukrotnie obejrzał żółty kartonik, w konsekwencji czego – chwilę przed przerwą – musiał opuścić murawę.

Po zmianie stron Piast wykorzystał grę w przewadze jednego zawodnika. W 62. minucie fatalny błąd popełnił Frederik Helstrup, który po przyjęciu piłki… wyłożył ją Michalowi Papadopulosowi, a ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

W dalszej fazie spotkania miejscowi spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W 83. minucie losy rywalizacji definitywnie mógł rozstrzygnąć Aleksander Jagiełło, ale piłka po jego mocnym uderzeniu z dystansu minimalnie minęła słupek.

Ostatecznie podopieczni Waldemara Fornalika skromne, aczkolwiek zasłużenie, wygrali z drużyną Zbigniewa Smółki 1:0 i tym samym awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Arka, z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie w bieżącej kampanii, spadła na jedenaste miejsce.