Ekstraklasa. Siedem bramek przy Kałuży, Cracovia gromi Lecha!

Spotkanie 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Lechem Poznań zakończyło wysokim zwycięstwem Pasów 5:2. Do bramki Macieja Gostomskiego trafili kolejno: Bartosz Kapustka, Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski, Erik Jendrisek oraz Jakub Wójcicki. Honor gości uratował poniekąd autor dwóch goli Kasper Hamalainen.

Bartosz Kapustka Maciej GostomskiPodopieczni Jacka Zielińskiego strzelanie rozpoczęli już w 1. minucie. Wówczas Bartosz Kapustka najpierw wygrał pojedynek z Tomaszem Kędziorą, a następnie w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Chwilę później Pasy prowadziły już 2:0. Tym razem drogę do bramki rywali znalazł Deniss Rakels, który będąc na czystej pozycji pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Kolejorza.

Gospodarze w dalszej fazie meczu nie zwalniali tempa i cały czas napierali na bezradnie wyglądających mistrzów Polski. W efekcie kilka minut przed przerwą strzelili kolejnego gola. Fatalnie grający Gostomski w polu karnym przewrócił Rakelsa, a arbiter pokazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Cetnarski.

Tuż po zmianie stron Kapustka mógł pogrążyć Kolejorza jeszcze bardziej, lecz tym razem golkiper gości pewnie interweniował. W 56. minucie Kasper Hamalainen pokazał kolegom z drużyny, że można pokonać Grzegorza Sandomierskiego. Dośrodkowanie z lewej flanki trafiło na głowę Fina, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Kibice Cracovii i LechaPawe³ Jaroszyñski Tomasz Kêdziora

Po chwili gospodarze po raz czwarty trafili do bramki Gostomskiego. Erik Jendrisek rozegrał piłkę z Mateuszem Cetnarskim i zmusił golkipera Kolejorza do kapitulacji. W 74. minucie wejście „smoka” zaliczył Jakub Wójcicki. Skrzydłowy Pasów bez problemów przedarł się przez defensywę gości, po czym minął także Gostomskiego i trafił na 5:1. Chwilę później Kasper Hamalainen ponownie znalazł sposób na Sandomierskiego. W końcówce Lech zaczął grać odważniej, lecz wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie podopieczni Piotra Zielińskiego wygrali 5:2.

Po 11. kolejkach Cracovia znajduje się na najniższym stopniu podium, a piłkarze Macieja Skorży nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli. W następnej kolejce Pasy zagrają na wyjeździe z  Legią Warszawa, natomiast Lech będzie walczył o ligowe punkty z chorzowskim Ruchem.