Ekstraklasa. Sensacja w Warszawie, Ruch ograł Legię

Piłkarze Ruchu Chorzów wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali przy Łazienkowskiej Legię Warszawa 3:1 w meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Niebiescy opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Obie drużyny zgoła odmiennie rozpoczęły ligową wiosnę. Legia skromnie pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia (1:0), natomiast Ruch przegrał w Chorzowie z Cracovią (0:1).

Zdecydowanym faworytem spotkania byli mistrzowie Polski. To właśnie do Wojskowych należały pierwsze fragmenty gry. Wynik meczu nieoczekiwanie, już w 14. minucie, otworzył jednak Patryk Lipski. 22-latek przymierzył nie do obrony z rzutu wolnego. W odpowiedzi niecelnie główkował Miroslav Radović, a uderzenie Guilherme zdołał zatrzymać Libor Hrdlicka. Legioniści zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Maciej Urbańczyk. Pomocnik Niebieskich strzelił zza pola karnego w samo okienko bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Sześć minut po powrocie na murawę fantastycznym rajdem na prawym skrzydle popisał się Miłosz Przybecki. Dynamiczny skrzydłowy minął Michała Pazdana i wyłożył futbolówkę Jarosławowi Niezgodzie, który bez problemu trafił do siatki z około jedenastu metrów. W 76. minucie czerwoną kartką za uderzenie w twarz Artura Jędrzejczyka został ukarany Adam Pazio. Gospodarze, wykorzystując osłabienie rywali, ruszyli do ataku. Rozmiary porażki zmniejszył Radović. Serb zmienił kierunek lotu piłki po uderzeniu Jędrzejczyka, czym zaskoczył Libora Hrdlickę. W doliczonym czasie gry w poprzeczkę trafił jeszcze Adam Hlousek. Ostatecznie jednak to podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli komplet punktów.

Legia plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli ze stratą pięciu oczek do liderującej Lechii Gdańsk. Ruch wyprzedził Górnika Łęczna i zajmuje piętnastą pozycję.