Ekstraklasa. Scyzoryki za tępe na Łęczną

Umocniony zwycięstwem z Wisłą Kraków Górnik Łęczna odprawił dziś z kwitkiem Koronę Kielce. Piłkarze Jurija Szatałowa pokonali na wyjeździe złocisto-krwistych 2:0, dzięki trafieniom Grzegorzów Bonina i Piesio. Podopieczni Marcina Brosza po dobrym początku sezonu notują wyraźną obniżkę formy.

Gospodarze od początku zdominowali rywali, ale ich ataki nie przynosiły oczekiwanego efektu. Łęcznianie na swoją pierwszą dogodną sytuację czekali aż do 22. minuty, jednak w porównaniu z szarżami złocisto-krwistych swoją okazję wykorzystali w stu procentach. Leandro znakomicie dograł do Bartosza Śpiączki, a ten podał na czwarty metr przed bramkę Zbigniewa Małkowskiego, gdzie czekał już Grzegorz Bonin. Skrzydłowy Górnika takich sytuacji marnować nie przywykł i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W odpowiedzi dwukrotnie groźnie główkował Radek Dejmek. Jego pierwsza próba była jednak minimalnie niecelna, a drugą zdołał zatrzymać Silvio Rodić.

Airam Lopez Cabrera £ukasz TymiñskiPo przerwie nadmiar emocji nikomu nie groził, a realne zagrożenie dopiero w 72. minucie stworzyli przyjezdni. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego odbiła się od Vladislavsa Gabovsa i trafiła pod nogi Grzegorza Piesio, który strzałem z kilku metrów nie dał Małkowskiemu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Chwilę później mogło być już 0:3, ale przy próbie uderzenia z ostrego kąta fatalnie skiksował Śpiączka. Ostatecznie piłkarze Jurija Szatałowa zasłużenie wygrali 2:0.

Górnik, dzięki zwycięstwu, awansował na 9. pozycję. Korona po dobrym początku sezonu nieco obniżyła loty i zajmuje dopiero 12. miejsce.