Ekstraklasa. Samobój rozstrzygnął rywalizację w Płocku

Wisła Płock pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 w pierwszym sobotnim spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jedyna bramka padła w 22. minucie. Było to samobójcze trafienie Przemysława Szarka.

W rundzie jesiennej w Niecieczy oba zespoły podzieliły się punktami (0:0). Tym razem remis nikomu nie był na rękę. Zarówno Wisła, jak i Termalica celują w miejsce w czołowej ósemce tabeli, gwarantujące utrzymanie i rywalizację z najlepszymi.

Od pierwszego gwizdka arbitra w szeregach obu drużyn nie brakowało zaangażowania. W 10. minucie niebezpieczną akcję przeprowadzili Nafciarze. Kamil Sylwestrzak zacentrował na głowę Mateusza Piątkowskiego, a snajper Wisły obił słupek bramki rywali. Jeszcze przed przerwą Przemysław Szarek wyręczył ofensywę gospodarzy i wpakował piłkę do własnej siatki. Defensor Słoni tak zaciekle walczył o pozycję z Piątkowskim, że niefortunnie pokonał własnego bramkarza. Chwilę później mogło być 2:0. Krzysztof Pilarz dobrze interweniował jednak przy strzale Piotra Wlazło.

Po wznowieniu gry na boisku pojawił się Dominik Kun, który miał okazję do szybkiego zdobycia gola. Zmiennik Damiana Piotrowskiego starał się dośrodkować z prawego skrzydła. Jego centra zamieniła się ostatecznie w strzał, a Krzysztofa Pilarza uratował słupek. Po godzinie gry do głosu zaczęli dochodzić goście. Próby Termaliki nie były jednak na tyle groźne, by Seweryn Kiełpin musiał wspinać się na wyżyny swoich umiejętności. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Dzisiejsza wygrana pozwoliła Wiśle awansować na dziewiątą pozycję w tabeli. Termalica jest szósta, jednak oba zespoły dzieli zaledwie cztery punkty różnicy. W następnej kolejce Bruk-Bet będzie gościł piłkarzy Śląska Wrocław, natomiast płocczanie zagrają w Krakowie z miejscową Wisłą.