Ekstraklasa. Rzut karny uratował Termalikę

Do 94. minuty piłkarze Lechii Gdańsk prowadzili na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką 1:0. Losy pojedynku rozstrzygnęło zagranie ręką we własnej szesnastce przez Mario Malocę. Sędzia wskazał na „wapno”, a rzut karny wykorzystał Vladislavs Gutkovskis.

Obie drużyny po raz ostatni spotkały się ze sobą w sierpniu ubiegłego roku. W Gdańsku lepsi okazali się zawodnicy z Niecieczy, których do triumfu poprowadził Vladislavs Gutkovskis (2:1). Dziś ten sam piłkarz po raz kolejny przekreślił nadzieję Lechii na wywalczenie trzech punktów.

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom tylko na początku widowiska. W 9. minucie bliski zdobycia gola był Patrik Misak. W odpowiedzi akcję Sławomira Peszki niecelnym strzałem zakończył Marco Paixao. Zdecydowaną przewagę mieli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na wypracowanie dogodnych okazji bramkowych. Przed przerwą szansę od arbitra mogła otrzymać Termalica. Jakub Wawrzyniak wślizgiem zaatakował Davida Gubę, a sędzia – mimo kontrowersji – nie zdecydował się wskazać na „wapno”.

Druga odsłona przyniosła zdecydowanie lepszą grę w wykonaniu obu drużyn. Po uderzeniach Davida Guby i Kornela Osyry dwukrotnie swój zespół ratował nowy nabytek Lechii Dusan Kuciak. Mimo naporu ze strony gospodarzy, to gdańszczanie jako pierwsi skierowali piłkę do siatki. W 73. minucie długie podanie Rafała Wolskiego na gola zamienił Sławomir Peszko. Termalica do ostatnich chwil walczyła o wyrównanie, co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. Ręką we własnym polu karnym zagrał Mario Maloca. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Vladislavs Gutkovskis i ustalił rezultat na 1:1.

Lechia Gdańsk utrzymała prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Jej przewaga nad drugą w stawce Jagiellonią Białystok stopniała do jednego punktu. Coraz bliżej najlepszych jest także trzecia Legia Warszawa. 5. lokatę zajmuje pewnie zmierzająca po miejsce w czołowej ósemce sezonu Termalica.