Ekstraklasa. Ruch na kolanach, twierdza w Łęcznej nadal niezdobyta

Górnik Łęczna nie dał szans Ruchowi Chorzów, pokonując podopiecznych Waldemara Fornalika aż 3:0 w meczu inaugurującym 17. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Dobre zawody rozegrali Grzegorz Bonin i Fiodor Cernych. Pierwszy zaliczył dwie asysty, a drugi trafił do siatki i wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. Gospodarze w tym sezonie nadal pozostają niepokonani na własnym terenie.

Obie drużyny przystępowały do spotkania bardzo zmotywowane. Ruch dzięki zwycięstwu mógł opuścić strefę spadkową kosztem Górnika. Gospodarze natomiast chcieli wymazać z pamięci passę pięciu meczów bez zwycięstwa.

£ukasz Mierzejewski Choć na początku spotkania brakowało klarownych sytuacji, gra obu drużyn napawała optymizmem. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili łęcznianie. Prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Grzegorz Bonin. 31-letni skrzydłowy z łatwością ograł wychodzącego z bramki Krzysztofa Kamińskiego. Zapędził się jednak z futbolówką poza światło bramki i nie zdołał skierować jej do siatki. „Niebiescy” odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Grzegorza Kuświka z 12. metra. Bliski szczęścia w 32. minucie był Fiodor Cernych. Napastnik miejscowych świetnie obrócił się z piłką w polu karnym, ale zabrakło mu precyzji w wykończeniu akcji. Pierwszy celny strzał w meczu padł dopiero w 46. minucie. Łukasz Mierzejewski wspaniale głową wykończył dokładną centrę Bonina, czym sprawił radość kibicom Łęcznej.

£ukasz Mierzejewski Krzysztof KamiñskiJuż w 49. minucie prowadzenie podwyższył Cernych, pokonując Kamińskiego z najbliższej odległości. Kolejną asystę zaliczył dobrze dysponowany dzisiejszego wieczoru Grzegorz Bonin. W 60. minucie świetnym rajdem popisał się Fiodor Cernych. Litwina faulem w polu karnym zatrzymał Marcin Malinowski, a jednenastkę na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Piłkarze Górnika zadowoleni z prowadzenia pozbawili nas emocji do końca spotkania. Sami nie kwapili się do ataków, natomiast chorzowianie nie potrafili przebić się przez ich defensywę.

Dzięki zwycięstwu Górnik awansował aż o trzy pozycje, na 11. miejsce. Ruch Chorzów nadal znajduje się w strefie spadkowej z czternastoma oczkami na koncie.