Ekstraklasa. Ruch i Piast bliżej utrzymania

Ruch Chorzów zremisował przed własną publicznością z Piastem Gliwice 1:1 w 32. serii spotkań TMobile Ekstraklasy. Wynik meczu otworzył Konstantin Vassiljev, a remis Niebieskim uratował Michał Efir. Dzięki podziałowi punktów obie drużyny są bliżej utrzymania w lidze, ale ich przewaga nadal jest niewielka.

Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie. Już w 5. minucie dobrą okazję zmarnował Kamil Wilczek. Lider klasyfikacji strzelców mógł wykorzystać błąd Bartłomieja Babiarza, ale posłał futbolówkę ponad bramką. W odpowiedzi Filip Starzyński znakomicie obsłużył podaniem Eduardsa Visnakovsa. Łotysz nie wykorzystał swojej szansy i na tablicy nadal widniał remis. Grę prowadzili chorzowianie, jednak to Piastunki dochodziły do lepszych okazji strzeleckich. Swoje okazje zmarnowali kolejno Hebert oraz Wilczek. Ten drugi nie trafił do siatki z zaledwie siedmiu metrów.

W 18. minucie po faulu Rafała Grodzickiego arbiter podyktował rzut wolny. Ze stojącej piłki niezbyt mocno, aczkolwiek bardzo precyzyjnie, uderzył Konstantin Vassiljev. Matus Putnocky nie zdążył z interwencją i gospodarze musieli walczyć choćby o punkt. Okazję na zmianę wyniku mieli Visnakovs oraz Filip Starzyński, ale oboje nie wykorzystali zagrań Marka Zieńczuka.

Tuż po przerwie swój dorobek strzelecki próbował powiększyć Wilczek. Napastnika z Gliwic skutecznie powstrzymał Putnocky. W odpowiedzi z rzutu wolnego szczęścia spróbował Zieńczuk. Skrzydłowy Ruchu mógł mówić o wielkim pechu, ponieważ trafił zaledwie w poprzeczkę. To, czego nie udało się osiągnąć byłemu zawodnikowi Białej Gwiazdy, zrealizował wypożyczony z Legii Warszawa Michał Efir. Niepilnowany w szesnastce 23-latek zamienił na bramkę precyzyjne dogranie Starzyńskiego z lewej flanki.

Efir kilka minut później pokusił się o uderzenie z dystansu, które sprawiło Jakubowi Szmatule sporo problemów. Na szczęście dla golkipera gości obyło się bez konsekwencji, a sytuację wyjaśnili jego koledzy z linii obrony. W doliczonym czasie gry piłkę meczową na nodze miał Michał Helik. Ta jednak po uderzeniu młodego stopera Niebieskich zatrzymałą się na poprzeczce.

Obie drużyny mają na koncie po 21 punktów i w tabeli grupy spadkowej zajmują odpowiednio trzecią oraz czwartą lokatę.