Ekstraklasa. Remis w Legnicy i fotel lidera dla Piasta

Piast Gliwice zremisował w Legnicy z Miedzią 2:2 i zajął fotel lidera piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Gospodarze szybko, bo już w 5. minucie, objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Szczepaniaka. Piłkarz Miedzi wykorzystał nieporozumienie stoperów gości, zgarnął piłkę i „nożycami” pokonał Jakuba Szmatułę. Do remisu doprowadził Michal Papadopulos. Czech wykorzystał dobrą centrę Gerarda Badii z lewej flanki i głową wpakował piłkę do siatki.

W końcówce pierwszej części gry fatalny błąd popełnił Łukasz Sapela. Golkiper miejscowych, wychodząc do dośrodkowania, minął się z futbolówką. W całej sytuacji nie zdołał połapać się Artura Pikka. Estończyk skierował piłkę do własnej bramki i dał prowadzenie rywalom. Na jego szczęście tuż przed zmianą stron pokazał się Fabian Piasecki, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu, doprowadzając do remisu.

Po przerwie nie było już tak kolorowo z punktu widzenia kibica. Goli zabrakło. Piastunki często próbowały zaskoczyć przeciwników dośrodkowaniami, ale nie były one skuteczną bronią. Trybuny wybuchły, gdy do siatki trafił Henrik Ojamaa, ale arbiter słusznie nie uznał bramki i wynik nie uległ już zmianie.

Piast jest nowym liderem Lotto Ekstraklasy, przynajmniej do jutra. Miedź plasuje się na 10. miejscu.