Ekstraklasa. Remis w Gliwicach, Lechia traci ważne punkty

Piast Gliwice zremisował na własnym boisku z Lechią Gdańsk 1:1 w meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole w dzisiejszym spotkaniu zdobyli dwaj środkowi obrońcy Aleksandar Sedlar i Mario Maloca.

Podczas pierwszych minut mecz rozgrywał się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie zawodnicy obu drużyn spokojnie rozgrywali piłkę. W 10.  minucie Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Aleksandar Sedlar pewnym strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka.

Odpowiedź ze strony gości przyszła chwilę później. Po stałym fragmencie gry Mario Maloca pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Żaden z zespołów nie mógł wykreować dobrej sytuacji do zdobycia gola. W 33. minucie Marco Paixao strzelił z przewrotki, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Jakub Szmatuła.

Po zmianie stron do ataku ruszyli podopieczni Piotra Nowaka. Lukas Haraslin podał futbolówkę do wbiegającego Flavio Paixao, jednak skrzydłowy z kilku metrów trafił w poprzeczkę. W 57. minucie Patrik Mraz po uderzeniu jednego z gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej. Gliwiczanie zdecydowali się na bardziej defensywną grę, dzięki czemu rywale mieli więcej swobody w ofensywie.

Simeon Sławczew dwukrotnie próbował wpisać się na listę strzelców, lecz czujny miedzy słupkami był Jakuba Szmatuła. W doliczonym czasie gry zaatakowali jeszcze zawodnicy Dariusza Wdowczyka. Gerard Badia wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał, który został obroniony przez Dusana Kuciaka. Ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się remisem.

Po podziale punktów w Gliwicach piłkarze Lechii awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do liderującej Jagiellonii Białystok tracą pięć oczek. Piast natomiast przesunął się na dwunastą pozycję, jednak ma taki sam dorobek punktowy, co piętnasty w stawce Ruch Chorzów.