Ekstraklasa. Remis Cracovii w debiucie Michała Probierza

Michał Probierz rozpoczął przygodę z Cracovią od remisu z Piastem Gliwice (1:1). Na gola debiutującego Sergeia Zenjova szybko odpowiedział Gerard Badia. Kwadrans przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Konstantin  Wasiljew.

W pierwszym sobotnim meczu naprzeciw siebie stanęli Michał Probierz i Konstantin Wasiljew. Obaj w poprzednim sezonie poprowadzili Jagiellonię Białystok do wicemistrzostwa Polski i obaj opuścili klub z Podlasia po historycznym sukcesie. Już na starcie rozgrywek Probierz miał okazję do potwierdzenia swoich trenerskich umiejętności i zatrzymania estońskiego asa.

Kibice nie czekali zbyt długo na otwarcie wyniku. Jakub Szmatuła nie zdołał skutecznie wypiąstkować futbolówki. Ta trafiła pod nogi Sergeia Zenjova, który zdobył pierwszego gola w barwach Pasów. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później płaskie dośrodkowanie Macieja Jankowskiego wykończył Gerard Badia, doprowadzając tym samym do remisu. Strzelec wyrównującej bramki musiał zejść z boiska dziesięć minut później. Hiszpan doznał kontuzji, a na placu gry zameldował się Martin Bukata. Kolejne minuty nie przyprawiały o palpitacje serca. Tempo spadło, a okazji na kolejne trafienia było jak na lekarstwo.

Po przerwie nie zmieniło się wiele. Pasy miały trudności z utrzymaniem się przy piłce i konstruowaniem ataków. Goście tymczasem nie potrafili przypieczętować swojej przewagi. Kwadrans przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Deleu. Do piłki podszedł Konstantin Wasiljew. Pomocnik Piasta przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, a mecz zakończył się podziałem punktów.