Ekstraklasa. Przebudzenie Górnika, trudna sytuacja Termaliki

Górnik Zabrze przerwał serię czterech ligowych meczów bez zwycięstwa i pokonał przed własną publicznością BrukBet Termalikę Nieciecza 3:0. Komplet punktów drużynie Marcina Brosza zapewniły gole autorstwa Łukasza Wolsztyńskiego, Rafała Kurzawy oraz Damiana Kądziora.

Choć Górnika dzieliło z Termaliką w tabeli kilkanaście pozycji, skazani na pożarcie niecieczanie od początku spotkania byli równorzędnym rywalem dla rewelacji pierwszej części sezonu. Podopieczni Macieja Bartoszka nie tylko ograniczali się do defensywy, ale równie sami od czasu do czasu potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasza Loskę.

Gospodarze, nieco zaskoczeni dobrą postawą Słoni, dopiero po upływie dwudziestu minut przejęli dość wyraźną inicjatywę na boisku. Swoją przewagę udokumentowali w możliwie najlepszy sposób, gdy błąd Artema Putiwcewa wykorzystał Igor Angulo. Hiszpan, zamiast strzału, podał do lepiej ustawionego Łukasza Wolsztyńskiego, a ten dopełnił formalności i pokonał z bliskiej odległości Jana Muchę.

Przyjezdni mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą, ale w najważniejszym momencie zimnej krwi zabrakło Bartoszowi Śpiączce, który po podaniu Rafała Grzelaka uderzył z kilku metrów w boczną siatkę.

W 53. minucie drużyna Marcina Brosza prowadziła już 2:0. Wówczas świetną kontrę całego zespołu skutecznym strzałem sprzed pola karnego zakończył Rafał Kurzawa. Górnik, mimo dwóch goli przewagi, nie poprzestał na tym i kwadrans przed zakończeniem meczu przypieczętował wygraną. Nadzieję Termaliki na wywalczenie chociażby punktu pozbawił Damian Kądzior, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Janowi Musze.

Ostatecznie zabrzanie triumfowali 3:0 i tym samym przerwali serię czterech ligowych pojedynków z rzędu bez zwycięstwa. W tabeli umocnili się na czwartym miejscu, a do prowadzącej w stawce Legii Warszawa wciąż tracą pięć oczek. Słonie natomiast spadły na piętnastą lokatę.