Ekstraklasa. Prezent dla Piasta, rózga dla Pogoni

W ostatnim tegorocznym spotkaniu piłkarskiej Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Pogoń Szczecin 1:0. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnił w 62. minucie Kamil Wilczek.

Przed dzisiejszym pojedynkiem po raz ostatni gliwiczanie okazali się lepsi od ekipy z północy kraju w marcu ubiegłego roku. Na boisku przeciwnika dwa trafienia zanotował wtedy Tomas Docekal, zapewniając swojej drużynie triumf 2:0. W bieżących rozgrywkach letnie starcie w Szczecinie zakończyło się podziałem punktów i bezbramkowym remisem.

Również dziś kibice mogli narzekać na małą liczbę trafień. Mimo to, pojedynek mógł się podobać. Statystycy wyliczyli w nim aż 32 szanse na zdobycie gola w wykonaniu piłkarzy obu zespołów.

W pierwszych minutach aktywniejsi byli miejscowi, spośród których Radosława Janukiewicza zaskoczyć próbowali Ruben Jurado i Gerard Badia. Po przeciwnej stronie boiska strzał Łukasza Zwolińskiego pewnie chwycił Jakub Szmatuła. Minęło kilka chwil, a oko w oko z golkiperem gości stanął Jurado, który nie zdołał pokonać dobrze interweniującego przeciwnika. Trudności z zatrzymaniem uderzenia Maksymiliana Rogalskiego miał dla odmiany bramkarz Piasta.

Konstantin Vassiljev Hubert Martynia

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Portowcy stworzyli w 55. minucie. Piłkę zmierzającą do siatki po próbie Zwolińskiego na linii bramkowej zatrzymał Piotr Brożek. Chwilę później przyjezdni mogli pluć sobie w brodę. Dośrodkowanie Bartosza Szeligi sprawiło nie lada problemy defensorom gości. Wykorzystał to trzeźwo myślący Kamil Wilczek, który strzałem głową zapewnił swojej drużynie upragnionego gola. Było to dziewiąte trafienie tego zawodnika w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy. Do końca starcia wynik nie uległ już zmianie, a z dobrego rezultatu cieszyć się mogli gliwiczanie.

W tabeli oba kluby dzieli już tylko jeden punkt. Piast przezimuje na 10 lokacie. 7. miejscem po 19. kolejkach mogą pochwalić się piłkarze Pogoni.