Ekstraklasa. Premierowe wiosenne zwycięstwo Pasów

Cracovia Kraków pokonała na własnym boisku Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu kończącym 26. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Niemiec Edgar Bernhardt.

Zespół Wojciecha Stawowego cały czas ma jeszcze szansę na awans do grupy mistrzowskiej ekstraklasy. Aby nie stracić dystansu do czołowej ósemki krakowanie dzisiejsze spotkanie musieli wygrać. Jagiellonia po zdobyciu 6 punktów w dwóch ostatnich meczach zajmowała 7. lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Cracovia grała szybką piłkę, wymieniając dużo podań, przeważnie jednak na własnej części boiska. Podopiecznym Stawowego brakowało precyzji i dobrego wykończenia. Tylko częściowym usprawiedliwieniem słabej skuteczności jest absencja czołowych atakujących Pasów: Dawida Nowaka oraz Saidiego Ntibazonkizy. Jagiellonia w tej części gry nie potrafiła stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką miejscowych. Pierwsze 45 minut nie porwało kibiców. Emocji w nich nie było zbyt wiele.

Druga połowa pojedynku to dalsze mozolne próby budowania akcji przez Cracovię i defensywa w wykonaniu Jagi. Z monotonii wyłamał się dopiero Edgar Bernhardt, który najwyraźniej pozazdrościł pięknych bramek z rzutów wolnych Stiliciowi i Możdżeniowi i również pokonał bramkarza przeciwników ze stałego fragmentu gry. Miało to miejsce w 65. minucie. Białostoczanie na stratę gola zareagowali późno. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 85. minucie, jednak uderzenie Dawida Plizgi obronił Krzysztof Pilarz. Golkiper Cracovii wykazał się raz jeszcze swoimi umiejętnościami, gdy w doliczonym czasie meczu zatrzymał strzał z 5 metrów Macieja Gajosa.

Mimo porażki Jagiellonia nadal zajmuje 7. miejsce w tabeli z 36 punktami. Dzięki wygranej zespół Pasów awansował na 10. lokatę w lidze z dorobkiem 34 punktów.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: Edgar Bernhardt (65)

Składy:

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Krzysztof Nykiel (68. Sławomir Szeliga), Mateusz Żytko, Adam Marciniak, Paweł Jaroszyński – Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Rok Straus – Łukasz Zejdler (55. Edgar Bernhardt), Giannis Papadopoulos (75. Deniss Rakels), Sebastian Steblecki.

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Jakub Tosik (80. Paweł Drażba), Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Giorgi Popchadze – Dani Quintana, Adam Dźwigała (46. Nika Dżalamidze), Michał Pazdan, Sebastian Rajalakso (67. Dawid Plizga) – Maciej Gajos, Bekim Balaj