Ekstraklasa. Portowcy rozgromili Termalikę

Pogoń Szczecin rozgromiła Bruk-Bet Termalikę Niecieczę aż 5:0 w meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Worek z bramkami rozwiązał Mateusz Matras, a kolejne trafienia dołożyli Rafał Murawski (dwa), Ricardo Nunes i Kamil Drygas.

Pogoń Termalika 2Pierwsze fragmenty meczu stały pod znakiem przewagi gospodarzy. Przyjezdni ustawiali się jednak na tyle mądrze w defensywie, że miejscowi bili głową w mur. Przełamanie nadeszło w 19. minucie, kiedy to po centrze z rzutu wolnego celną główką popisał się Mateusz Matras. Goście odpowiedzieli jedynie uderzeniem Vladislavsa Gutkovskisa, który w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą strzelił obok słupka.

Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Rafał Murawski, który mierzonym uderzeniem nie dał szans Dariuszowi Treli. Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji, aż do 71. Wtedy to z rzutu wolnego do siatki trafił Ricardo Nunes. Zaledwie dwie minuty później z półdystansu celnie przymierzył Kamil Drygas. Wynik, w doliczonym czasie gry, ustalił kapitan Portowców – Rafał Murawski.

Pogoń Termalika 3Pogoń, dzięki zwycięstwu, awansowała na 9. miejsce w ligowej tabeli. Szczecinianie zgromadzili jak dotąd pięć oczek. Termalica natomiast – z dziewięcioma punktami w dorobku – plasuje się na 5. lokacie.