Ekstraklasa. Wisła Płock wygrywa z Arką i zapewnia sobie utrzymanie

Wisła Płock wygrała w Gdyni z miejscową Arką 1:0 i – dzięki korzystnym dla niej wynikom w innych spotkaniach – zagwarantowała sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Reca.

Początek spotkania beniaminków nie zapowiadał większych emocji. W 16. minucie boiskowy marazm przerwali przyjezdni. Potężnym uderzeniem zza szesnastki piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Reca, a mecz rozpoczął się na dobre. Stracona bramka zmotywowała Arkowców. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przejęli inicjatywę i przenieśli ciężar gry na połowę rywali. Strzały oddawane przez gospodarzy były jednak albo niecelne, albo nie sprawiały większych problemów golkiperowi Mateuszowi Kryczce. Końcówka pierwszej połowy mogła podciąć gdynianom skrzydła. Futbolówkę z linii bramkowej po woleju Piotra Wlazło wybił Miroslav Bożok.

Po zmianie stron to płocczanie pierwsi zaatakowali. Reca znalazł się sam na sam z Pavelsem Steinborsem, ale nie trafił między słupki. Kilka minut później bramkarz Arki świetną interwencją uratował swój zespół przed utratą drugiego gola. Nafciarze kreowali sobie coraz lepsze okazje. Po ponad godzinie gry łotewski bramkarz wygrał kolejny pojedynek jeden na jednego. W odpowiedzi Tadeusz Socha wyłożył piłkę Dariuszowi Formelli, jednak ten z kilku metrów – zamiast do siatki – trafił w nogi Przemysława Szymińskiego.

Na listę strzelców nie zdołał tym razem wpisać się Rafał Siemaszko. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale poruszał się na tyle powolnie, że obrońca zdążył go dogonić i powstrzymać przed oddaniem uderzenia. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Michał Marcjanik, przez co musiał opuścić boisko. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy świetlnej wciąż widniał wynik 0:1.

Wisła Płock – dzięki wygranej w Gdyni – zapewniła sobie pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w przyszłym sezonie. Arka z kolei – mimo triumfu w Pucharze Polski – ma o co się martwić. Zwycięstwa Górnika Łęczna i Piasta Gliwice zepchnęły ją na przedostatnią lokatę w stawce.