Ekstraklasa. Pogoń zatrzymała Nafciarzy

W drugim sobotnim spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin wygrali na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:1. Komplet punktów Portowcom zapewniły gole autorstwa Kamila Drygasa oraz Mortena Rasmussena.

Podopieczni Kosty Runjaicia objęli prowadzenie w 34. minucie meczu, gdy sposób na Thomasa Daehne znalazł Dominik Furman. Defensywny pomocnik dostał futbolówkę od Jakuba Piotrowskiego i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.

Nafciarze odpowiedzieli niespełna kwadrans po przerwie. Wtedy to dośrodkowanie Semira Stilicia wykorzystał Igor Łasicki, który uderzeniem głową nie dał większych szans Łukaszowi Załusce na skuteczną interwencję.

W 69. minucie znów bliżej zwycięstwa byli Portowcy. Adam Buksa idealnie obsłużył podaniem Mortena Rasmussena, a ten z bliskiej odległości dopełnił jedynie formalności, spokojnie kierując piłkę do siatki. Dla Duńczyka było to premierowe trafienie w Lotto Ekstraklasie.

Drużyna Jerzego Brzęczka nie była już w stanie po raz kolejny odpowiedzieć na gola rywala i ostatecznie musiała przełknąć gorycz porażki. Tym samym Wisła doznała pierwszej ligowej przegranej od 26 listopada, gdy uległa w delegacji Lechowi Poznań (1:2). W tabeli pozostała na piątej pozycji.

Pogoń natomiast, dzięki czwartej wygranej w ostatnich pięciu kolejkach, awansowała z szesnastego na czternaste miejsce. Ekipa ze Szczecina ma tyle samo punktów na koncie, co piętnasty w stawce Piast Gliwice.