Ekstraklasa. Pogoń rozbiła bezradnego Lecha

Lech Poznań na deskach. Piłkarze Ivana Djurdjevicia zostali rozbici na wyjeździe przez Pogoń Szczecin 0:3 w ostatnim meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów gospodarze zapewnili sobie dzięki trafieniom Tomasa Podstawskiego, Laszy Dwaliego oraz Adama Buksy.

Pierwszy kwadrans spotkania nie przyniósł większych emocji. Sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo, a gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. Ciekawie zrobiło się dopiero w 19. minucie, gdy w słupek uderzył Radosław Majewski.

Chwilę później piłkarze Pogoni wykazali się już dużo większą precyzją. W roli głównej wystąpił Tomas Podstawski, który popisał się fenomenalnym wolejem z dwudziestu metrów. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki obok bezradnego Jasmina Buricia.

Stracony gol mobilizująco podziałał na Lecha. Ekipa z Poznania przeważała, ale nic z tego nie wynikało. Konkretniejsi w swoich poczynaniach ofensywnych byli za to zawodnicy Kosty Runjaicia. W 41. minucie było już 2:0. Po centrze z rzutu wolnego Adam Buksa wygrał pojedynek powietrzny, do futbolówki dopadł Lasza Dwali i z bliskiej odległości skierował ją do siatki.

Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry. Goście bezskutecznie szukali sposobu na przełamanie dobrze spisujących się w defensywie Portowców. Ci natomiast w 60. minucie wyprowadzili kolejny cios. Zvonimir Kozulj przytomnie podał do Adama Buksy, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Jasminowi Buriciowi.

W końcowych fragmentach spotkania – poza pojedynczą próbą Pedro Tiby z dystansu – nie działo się już nic ciekawego. Pogoń spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie zasłużenie wygrała 3:0. Dzięki kompletowi punktów powróciła na dziesiąte miejsce w tabeli. Lech pozostał z kolei na szóstej pozycji.