Ekstraklasa. Podział punktów w Szczecinie

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 2. kolejki TMobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Śląskiem Wrocław. Portowcy prowadzili po trafieniu Łukasza Zwolińskiego. Remis dla gości uratował Robert Pich. To pierwszy punkt podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego w bieżących rozgrywkach.

Pogoń przystępowała do tego meczu w dobrych nastrojach. Piłkarze Czesława Michniewicza rozpoczęli sezon od cennej wygranej w Poznaniu z Lechem (2:1). Wrocławianie zainaugurowali ligę fatalnie, przegrywając u siebie z Legią Warszawa, aż 1:4. W dodatku po wyjazdowej porażce z IFK Goeteborg (0:2) zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego pożegnali się z europejskimi pucharami.

Jaros³aw Fojut   Flavio PaixaoW pierwszej połowie więcej z gry mieli szczecinianie. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, a przynajmniej dwie z nich powinni zamienić na gole. Najpierw po zagraniu z lewej strony po rzucie rożnym Adam Frączczak trafił w poprzeczkę. Później z kilku metrów strzelał Karol Danielak, ale instynktowną interwencją popisał się Mariusz Pawełek. Śląsk próbował odgryzać się uderzeniami z dystansu w wykonaniu Mateusza Machaja, jednak Dawid Kudła nie dał się zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

£ukasz Zwoliñski Kamil DankowskiOd początku drugiej części gry Portowcy kontynuowali natarcie. W 54. minucie po długim rogu przymierzył Łukasz Zwoliński, ale trafił w słupek. Cztery minuty później snajper szczecinian trafił już do siatki. Po wrzucie piłki z prawej strony Zwoliński obrócił się z piłką i lekkim strzałem pokonał Pawełka. Ekipa z Wrocławia nie miała pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. W 72. minucie jeden przebłysk gości dał im wyrównanie. Kamil Biliński zgrał futbolówkę w okolice środka boiska do Flavio Paixao, a ten posłał piłkę w kierunku wychodzącego na wolne pole Roberta Picha. Słowak nie zmarnował szansy i spokojnie przymierzył obok bezradnie interweniującego Kudły.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i Śląsk zapisał na swoje konto pierwszy punkt w obecnym sezonie. Pogoń, dzięki dzisiejszemu remisowi, ma już w dorobku cztery oczka i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.