Ekstraklasa. Podział punktów w Niecieczy

Trzecia drużyna Ekstraklasy Cracovia zremisowała na wyjeździe z Termalicą BrukBet Nieciecza 1:1 w spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy. Bramkę dla Pasów zdobył notujący serię trafień Erik Jendrisek. W szeregach gospodarzy na listę strzelców wpisał się Dariusz Jarecki.

Dzisiejszym mecz zapowiadany był w prasie jako małe derby. Z derbów nici, bo choć kibice dopisali jak nigdy (stadion w Niecieczy wypełniony został do ostatniego miejsca), to z boiska wiało nudą.

Bart³omiej Babiarz Bartosz KapustkaPierwsza połowa nie przyniosła okazji bramkowych dla Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie zrobili absolutnie nic, aby zagrozić bramce swojemu byłemu klubowemu koledze Krzysztofowi Pilarzowi. Gospodarze natomiast zmusili do kilku interwencji Grzegorza Sandomierskiego. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego groźnie na bramkę byłego reprezentanta Polski przymierzył Patrik Misak. Po chwili gotowość w bramce golkipera Pasów sprawdził Martin Juhar. Dla publiczności, zasiadającej na trybunach stadionu, oba strzały, to tylko naparstek tego, czego mogli spodziewać się w pierwszej części spotkania. Nie pozostało im zatem nic innego, jak czekać na drugie czterdzieści pięć minut.

Trener Cracovii Jacek ZieliñskiKibice w końcu doczekali się gola w 57. minucie. Wówczas gapiostwo defensorów gości idealnie wykorzystał Dariusz Jarecki. Obrońca Termaliki zupełnie nie pilnowany przez żadnego z obrońców rywali głową skierował piłkę do siatki. Gospodarze po objęciu prowadzenia skupili się na obronie i wyprowadzaniu kontr. To spowodowało całkowite przejście do ataku pozycyjnego Cracovii, co w końcu przyniosło skutek. W 75. minucie Jakub Wójcicki podał w pole karne do Erika Jendriska, a ten z łatwością pokonał Krzysztofa Pilarza. Zawodnicy z Krakowa do końca meczu szukali trzech punktów, ale nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Podział punktów sprawił, że Cracovia powróciła na 3. pozycję w ligowej tabeli. Jej strata do liderującego Piasta Gliwice wciąż wynosi siedem oczek. Termalica z kolei zachowała 13. miejsce.