Ekstraklasa. Podział punktów w Lubinie

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy. Na bramkę Michala Papadopulosa odpowiedział w drugiej części spotkania Flavio Paixao.

Zarówno Śląsk, jak i Zagłębie podrażnieni porażkami z ubiegłego tygodnia z całą pewnością chcieli zadowolić kibiców wygraną. Trudniejsze zadanie czekało jednak wrocławian, którzy w ostatnich czterech potyczkach aż trzykrotnie schodzili z murawy w roli przegranych.

Flavio Paixao Dorde Cotra Kamila BiliñskiPierwsze minuty na stadionie w Lubinie były wyjątkowo nudne. Żadna z ekip nie potrafiła stworzyć bowiem groźnej sytuacji pod polem karnym przeciwnika. Dopiero w 17. minucie Kamil Biliński celnie uderzył na bramkę strzeżoną przez Konrada Ferenca, jednak ten nie miał żadnych problemów z opanowianiem futbolówki. Na kolejną groźną akcję czekaliśmy do 27. minuty. Wtedy to Adam Kokoszka strzałem głową szukał drogi do bramki Forenca – na nieszczęście gości minimalnie chybił. Do końca pierwszej połowy królował chaos i bezradność, w efekcie oba zespoły udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

Marcel Gecov Maciej D¹browskiTuż po zmianie stron Miedziowi ruszyli do ataku. Najpierw postraszył Dorde Cotra, który trafił w słupek bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Chwilę później golkiper przyjezdnych wyciągał już jednak piłkę z siatki. Centra Aleksandara Todorovskiego trafiła na głowę Michala Papadopulosa. Czech uderzył piłkę w taki sposób, że najpierw odbiła się ona od Piotra Celebana, a następnie przekroczyła linię bramkową. Zagłębie atakowało dalej, ale to piłkarze Tadeusza Pawłowskiego trafili do siatki Forenca. W 79. minucie Flavio Paixao w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bezradnego golkipera miejscowych. W końcówce swoje sytuacje mieli jeszcze Jan Vlasko oraz Maciej Dąbrowski, lecz za każdym razem pewnie interweniował Pawełek, dzięki któremu Śląsk powrócił do domu z jednym punktem.

Po 11. kolejkach lubinianie plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem szesnastu punktów, natomiast wrocławianie zajmują 12. kokatę. W następnej kolejce zawodnicy Piotra Stokowca zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a podopieczni Tadeusza Pawłowskiego podejmą u siebie Koronę Kielce.