Ekstraklasa. Podział punktów w Krakowie

W drugim sobotnim spotkaniu 28. kolejki TMobile Ekstraklasy Cracovia zremisowała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 1:1. Tym samym podopieczni Artura Skowronka wywalczyli pierwszy ligowy punkt w tym sezonie na obcym terenie.

Pierwsze minuty spotkania to ostrożna i spokojna gra w wykonaniu obu zespołów. Brakowało klarownych sytuacji strzeleckich,  gra toczyła się głównie w środku pola. Atmosferę postanowił ożywić Marcin Kaczmarek. W 20. minucie skrzydłowy Widzewa zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jednak piłka powędrowała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krzysztofa Pilarza. Mimo przewagi, goście jako pierwsi stracili gola w końcówce pierwszej połowy. W 38. minucie świetną zespołową akcją popisali się podopieczni Wojciecha Stawowego. Mateusz Żytko zagrał do Krzysztofa Danielewicza, który piętą w polu karnym odegrał piłkę do Giannisa Papadopoulosa, a ten pewnym strzałem w bliższy róg nie dał szans Patrykowi Wolańskiemu. Przed zmianą stron nie wydarzyło się już właściwie nic szczególnego i obie drużyny schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Pasów.

Druga część gry przyniosła nieco więcej ożywienia. W 54. minucie po dwójkowej akcji Papadopoulosa z Denisem Rakelsem, ten pierwszy stanął „oko w oko” z Wolańskim, ale jego strzał, trafił prosto w ofiarnie interweniującego bramkarza gości. Osiem minut później mieliśmy już remis. Bramkę dającą wyrównanie zdobył Piotr Mroziński. Strzał Eduardsa Visnakovsa z kilku metrów obronił co prawda Pilarz, ale wobec dobitki Mrozińskiego był już bezradny. Dalsza część meczu nie przyniosła już goli, bliżej celu byli miejscowi, lecz zwykle brakowało im precyzji w wykańczaniu akcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wynikiem 1:1.

Cracovia Widzew Łódź 1:1

Papadopoulos 38’ – Mroziński 62’

Cracovia: Pilarz – Nykiel, Żytko, Marciniak, Jaroszyński – Danielewicz (Kapustka 46’), Dąbrowski, Straus – Boljević (Rakels 46’), Papadopoulos, Steblecki (Kita 72’)

Widzew: Wolański – Stępiński, Nowak, Augustyniak, Kikut – Rybicki (Mikita 61’), Mroziński (Okachi 79’), Kasprzak, Cetnarski (Batrović 61’), Kaczmarek – E. Visnakovs