Ekstraklasa. Podział punktów w Krakowie

Cracovia zremisowała na własnym terenie z Górnikiem Łęczna 0:0 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Bliżej zwycięstwa byli goście, którym zabrakło zimnej krwi pod bramką Grzegorza Sandomierskiego.

Zarówno Cracovia, jak i Górnik potrzebowały punktów przed dzisiejszym spotkaniem. Pasy walczą o europejskie puchary, z kolei łęcznianie o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się gospodarze. W 19. minucie stuprocentową okazję do zdobycia gola zmarnował Sergiusz Prusak i Tomas VestenickyPiotr Polczak, który z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Po półgodzinie gry „zapachniało” bramką dla łęcznian. Z dalszej odległości przymierzył Grzegorz Bonin, ale nieznacznie się pomylił. Ciekawie zrobiło się również w ostatnich minutach pierwszej połowy, gdy na prowadzenie mogła wyjść drużyna Jacka Zielińskiego. Tomas Vestenicky miał na przeciw siebie tylko Sergiusza Prusaka. Bramkarz Dumy Lubelszczyzny wyszedł jednak obronną ręką w starciu z piłkarzem rywali.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście, którzy w 56. minucie powinni byli zdobyć gola. Jakub Świerczok miał Rados³aw Pruchnik i Erik Jendrisekznakomitą okazję do pokonania Grzegorza Sandomierskiego, lecz… nie trafił w piłkę. W 70. minucie kolejną doskonałą sytuację zmarnowali przyjezdni. Bartosz Śpiączka, zamiast uderzać na bramkę Pasów, zagrał w kierunku Świerczoka, który nie odczytał intencji pomocnika przyjezdnych. Śpiączka mógł w pojedynkę rozstrzygną losy spotkania, jednak zabrakło mu zimnej krwi przy kolejnych okazjach. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Podział punktów sprawił, że Cracovia powróciła na 3. pozycję w ligowej tabeli. Pasy mają jednak tyle samo punktów, co czwarta w stawce Pogoń Szczecin (po czterdzieści pięć). Łęcznianie natomiast znajdują się w strefie spadkowej, na 15. miejscu.