Ekstraklasa. Podział punktów w starciu Cracovii z Arką

Cracovia zremisowała przed własną publicznością z Arką Gdynia 1:1 w pierwszym sobotnim spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na trafienie Przemysława Trytki po przerwie odpowiedział Jaroslav Mihalik.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było bardzo wyrównane. Szybciej o przeniesieniu ciężaru gry na połowę przeciwnika pomyśleli jednak gospodarze. Pierwsza groźna akcja mogła była przynieść Cracovii gola… mogła, bo fatalny błąd popełnił arbiter. Marcin Budziński huknął z dwudziestu pięciu metrów, a piłka po odbiciu się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. Sędzia jednak tego nie zauważył i gra potoczyła się dalej.

W kolejnych minutach jeszcze bardziej uwidoczniła się dominacja Pasów. Gospodarzom wciąż brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. Sposób na obronę rywali jeszcze przed przerwą niespodziewanie znaleźli gdynianie. Mateusz Szwoch obsłużył dobrym podaniem Przemysława Trytkę, a ten w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron Cracovia ruszyła z dużym impetem, co przyniosło skutek w postaci wyrównującego trafienia. W 55. minucie Luiz Santos Deleu zacentrował w pole karne, a Jaroslav Mihalik głową pokonał Konrada Jałochę.

Utratę gola szybko chcieli powetować sobie goście. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. Próbowali Marcus Vinicius i Mateusz Szwoch, ale za każdym razem dobrze interweniował Grzegorz Sandomierski.

Pojedynek zakończył się ostatecznie podziałem punktów. Cracovia zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli, zaś Arka jest dziesiąta. W następnej kolejce Pasy będą gościć Zagłębie Lubin, natomiast gdynianie zmierzą się na własnym obiekcie z Lechem Poznań.