Ekstraklasa. Po nudnym widowisku Wisła Płock wygrywa u siebie ze Śląskiem Wrocław

Po mało interesującym meczu Wisła Płock pokonała na własnym terenie Śląsk Wrocław 2:0. Komplet punktów Nafciarzom zapewnili w drugiej połowie spotkania Dominik Furman oraz Ricardinho.

Mecz kończący zmagania 29. kolejki Lotto Ekstraklasy był prawdziwą udręką dla wszystkich tych, którzy postanowili wybrać się w późne poniedziałkowe popołudnie na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

W konfrontacji miejscowej Wisły ze Śląskiem długo bowiem nie działo się absolutnie nic godnego uwagi. Od początku spotkania emocji było jak na grzybach, stąd chyba każdy z niecierpliwością wyczekiwał ostatniego gwizdka sędziego Krzysztofa Jakubika.

Z dziennikarskiego obowiązku należy jednak odnotować to, co wydarzyło się na boisku. W pierwszej połowie – generalnie nic. Żaden z zespołów nie był w stanie oddać choćby jednego celnego strzału na bramką rywala, a jeżeli mamy już doszukać się na siłę jakieś ciekawej akcji, to ta miała miejsce w 24. minucie, gdy obrońca gości Igors Tarasovs uderzył z bliskiej odległości tuż obok słupka.

Na dobrą sprawę mecz „rozkręcił” się dopiero po upływie godziny gry. W 66. minucie doczekaliśmy się nawet gola. Wszystko zaczęło się od błędu Jakuba Słowika, który złapał podanie Piotra Celebana i główny arbiter zawodów zarządził rzut wolny pośredni dla Nafciarzy. Mateusz Szwoch krótko rozegrał piłkę z Dominikiem Furmanem, a ten ładnym strzałem z ośmiu metrów posłał ją do siatki.

Osiem minut później gospodarze przypieczętowali zwycięstwo. Alen Stevanović nabił Piotra Celebana w rękę, po czym sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Ricardinho, nie dając żadnych szans bezradnie interweniującemu Jakubowi Słowikowi.

W końcówce przyjezdni mogli pokusić się jeszcze o kontaktowe trafienie, ale po centrze Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego niecelnie „główkował” Wojciech Golla.

Ostatecznie Wisła wygrała po kiepskim widowisku 2:0. Dzięki kompletowi punktów drużyna Leszka Ojrzyńskiego zbliżyła się do czternastego w tabeli Górnika Zabrze na dystans jednego oczka. Śląsk jest jedenasty.