Ekstraklasa. Piorunujący początek i triumf Lechii, gdańszczanie nowym liderem

Piłkarze Lechii Gdańsk kontynuują serię ligowych zwycięstw. Wygrana z Ruchem Chorzów 2:1 w meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy była dla podopiecznych trenera Piotra Nowaka trzecim triumfem z rzędu. Pokonując Niebieskich, białozieloni awansowali na pozycję lidera tabeli.

Lechia w ostatnich dwóch kolejkach zapisała na swoim koncie komplet sześciu punktów i w starciu z Ruchem chciała podtrzymać dobrą passę. Zwycięstwo dawało podopiecznym Piotra Nowaka pozycję lidera Ekstraklasy. Chorzowianie chcieli z kolei zrehabilitować się za porażkę z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1).

Gospodarze bardzo szybko zadali pierwszy cios. Znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Sławomir Peszko, który Flavio Paixao  Kamil Lechprzebiegł z piłką od środka boiska do pola karnego rywali, po czym uderzył przy słupku, pokonując Kamila Lecha. W 13. minucie gdańszczanie podwyższyli prowadzenie. Z lewej strony boiska dośrodkował Jakub Wawrzyniak, a Flavio Paixao strzałem głową zaskoczył golkipera Niebieskich. W 23. minucie Lechia była bliska trzeciego gola. Marco Paixao z kilku metrów uderzył w taki sposób, że futbolówka o mało nie przelobowała Kamila Lecha, który jednak sparował ją na rzut rożny. W 33. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnie egzekwował Rafał Grodzicki.

W drugiej połowie chorzowianie mieli kolejną wyborną okazję bramkową. Z rzutu wolnego w 53. minucie strzelał Patryk S³awomir Peszko Grzegorz Wojtkowiak Kamil MazekLipski, ale trafił w słupek. W 62. minucie szansę na trafienie miała drużyna Piotra Nowaka. Milos Krasić wycofał piłkę na szósty metr do Rafała Wolskiego, który uderzył mocno, lecz również niecelnie. W 85. minucie kolejna akcja gospodarzy zakończyła się pudłem Lukasa Haraslina po technicznym strzale z narożnika pola karnego. Chwilę później po starciu z obrońcą gdańszczan w polu karnym upadł Jarosław Niezgoda, ale arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu. Lechia ostatecznie utrzymała skromne prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego.

Biało-zieloni wygrali tym samym trzeci raz z rzędu. Podopieczni Piotra Nowaka z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów zajmują pozycję lidera rozgrywek. Ruch natomiast z jedenastoma oczkami na koncie plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli.