Ekstraklasa piłkarek ręcznych. Zagłębie gra dalej

Zagłębie, aby przedłużyć swoje szanse na złoty medal, musiało wygrać w sobotę. Lubinianki nie tylko zwyciężyły, ale uczyniły to w dobrym stylu.

Początek spotkania był wyrównany i na trafienie jednej drużyny, druga zaraz odpowiadała golem. Od ósmej minuty zaczęła się jednak zarysowywać przewaga lubinianek. Świetna obrona sprawiła, że przyjezdne miały problem z wypracowaniem czystych pozycji rzutowych, a równocześnie umożliwiała wyprowadzanie szybkich ataków.

W 10. minucie było 8:5, a po kolejnych golach Joanny Obrusiewicz i Klaudii Pielesz Zagłębie prowadziło już pięcioma bramkami. Ale wówczas straty zaczęły odrabiać lublinianki. Kibice w hali mieli przed oczami dwa pierwsze finałowe pojedynki, kiedy na początku zespół trenerki Bożeny Karkut też dominował, a później tracił przewagę i przegrywał.

Tym razem historia się nie powtórzyła. Jeszcze w pierwszej połowie, przy stanie 14:10, ekipa gospodarzy zdobyła cztery bramki, a tuż po przerwie dorzuciła kolejne dwie i prowadziła już 19:10.

Mimo wysokiego prowadzenia Zagłębie nadal twardo broniło i tym razem nie pozwoliło Solgresowi odwrócić losów spotkania.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Selgros Lublin 28:22 (17:10)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Selgrosu. W niedzielę w Lubinie czwarty mecz.
KGHM Metraco: Monika Maliczkiewicz, Natalia Cwirko, Patrycja Chojnacka – Joanna Obrusiewicz 7, Kaja Załęczna 6, Karolina Semeniuk-Olchawa 6, Anna Pałgan 3, Vanessa Jelic 2, Kinga Lalewicz 2, Klaudia Pielesz 2, Aneta Piekarz, Jelena Bader, Paulina Piechnik, Julia Walczak, Kamila Konofał, Jelena Bader, Agnieszka Jochymek.
MKS Selgros: Jekaterina Dżukiewa, Aleksandra Baranowska – Alina Wojtas 7, Kamila Skrzyniarz 3, Małgorzata Majerek 3, Marta Gęga 3, Joanna Drabik 2, Walentina Nesciaruk 2, Małgorzata Rola 1, Alesia Mihdaliova 1, Dorota Małek, Karolina Konsur, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kozimur, Kristina Repelewska, Katarzyna Wojdat.