Ekstraklasa. Pierwszy triumf Termaliki na własnym stadionie

Termalica BrukBet Nieciecza wygrała pierwszy mecz na własnym stadionie. Słonie pokonały przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 2:0 w zaległym spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy. Korzystny rezultat w drugich czterdziestu pięciu minutach zapewnili beniaminkowi Dawid Sołdecki oraz Wojciech Kędziora.

Dla Termaliki, która nie wygrała od pięciu ligowych spotkań, dzisiejszy pojedynek na własnym stadionie był dobrą okazją do przełamania. Mimo, że do Niecieczy przyjechali podopieczni Michała Probierza, którzy w poprzedniej kolejce zdeklasowali Ruch Chorzów (4:0), wszystko ułożyło się po myśli gospodarzy.

Termalica - Jagiellonia (2)Początek spotkania należał do gości, jednak to miejscowi jako pierwsi wypracowali sobie stuprocentową sytuację. Piłkę po płaskim strzale Bartłomieja Babiarza przed siebie odbił Bartłomiej Drągowski. Dobijać próbował Bartłomiej Smuczyński, ale uderzył zbyt lekko i golkiper Jagi ponownie nie dał się pokonać. Tempo gry szybko spadło i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dogodnej pozycji strzeleckiej. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zza szesnastki przymierzył Sebastian Ziajka, którego z kłopotami, aczkolwiek skutecznie, zatrzymał Drągowski.

Termalica (2)Dziesięć minut po powrocie zawodników na murawę wynik spotkania otworzył Dawid Sołdecki, który z rzutu karnego pokonał bramkarza gości. Szczęścia szukał także Dawid Plizga. Pomocnik Słoni przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu kolejne trafienie dołożył Wojciech Kędziora. Napastnik miejscowych minął kilku rywali i kiedy wydawało się, że upadnie w polu karnym zdołał jeszcze oddać strzał na wślizgu, a futbolówka znalazła drogę do siatki. Ostatecznie niecieczenie triumfowali 2:0.

Termalica, dzięki kompletowi punktów, awansowała na 10. miejsce w ligowej tabeli. Jagiellonia natomiast zajmuje 9. pozycję.