Ekstraklasa. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Śląska od niemal roku

Aż 15 spotkań z rzędu bez wyjazdowej wygranej i w końcu przełamanie. Śląsk Wrocław pokonał w Niecieczy miejscową Termalikę 2:1. Dwa gole z rzutów karnych zdobył Marcin Robak.

Kibicom w Niecieczy bardzo długo przyszło czekać na dogodne sytuacje. W 21. minucie arbiter podyktował pierwszą jedenastkę, którą na bramkę zamienił specjalista w tej dziedzinie – Marcin Robak. Chwilę później do remisu doprowadził Samuel Stefanik. Słowak z łatwością wykorzystał zgranie głową Vlastimira Jovanovicia.

Kolejne fragmenty były nieco spokojniejsze. Do czasu. Najpierw kolejnego gola z karnego zdobył Robak, a w 38. minucie z boiska wyleciał Martin Miković, który próbował rzucić piłką w sędziego, za co ujrzał czerwony kartonik.

Po zmianie stron gospodarze nie podjęli rękawicy. Grający w osłabieniu zawodnicy z Niecieczy zagrozili rywalom jedynie uderzeniem Romana Gergela z rzutu wolnego. Wrocławianie konsekwentnie czekali do ostatniego gwizdka, by nie popełnić błędu i nie stracić kompletu punktów.

Śląsk ma na koncie 37 oczek i w tabeli grupy spadkowej jest trzeci. Termalica musi walczyć o każdy punkt. Obecnie jest przedostatnia, a strata do wyprzedzającego ją bezpośrednio Piasta Gliwice może jeszcze urosnąć.