Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Sandecji od września 2017 roku!

Sandecja Nowy Sącz pokonała Arkę Gdynia 3:1 w meczu 32. kolejki grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy. Dla beniaminka była to pierwsza ligowa wygrana od 17 września 2017 roku. Komplet punktów podopiecznym Kazimierza Moskala zapewniły samobójcze trafienia Damiana Zbozienia i Marcina Warcholaka oraz gol rezerwowego Adriana Danka.

Zawodnicy obu drużyn od początku spotkania nie potrafili uzyskać widocznej przewagi i dłużej utrzymać się przy piłce. Po pewnym czasie lepiej zaczęli prezentować się gospodarze, lecz nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. W pierwszej połowie to Arka wyglądała na zespół, który broni się przed spadkiem.

Pięć minut po zmianie stron padł pierwszy gol. Damian Zbozień pokonał… własnego bramkarza niefortunnym uderzeniem kolanem. Chwilę później Leszek Ojrzyński dokonał zmian, które miały wpłynąć na lepszą postawę jego podopiecznych. Tak też się stało i w 72. minucie do remisu doprowadził Enrique Esqueda. Meksykanin „szczupakiem” pokonał Michała Gliwę.

Przyjezdni w dalszej fazie meczu nie poszli jednak za ciosem i miało to katastrofalne dla nich skutki. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Sandecja zdobyła drugiego gola. Ponownie, jak przy pierwszym trafieniu, pomogli przeciwnicy. Tym razem „samobója” zaliczył Marcin Warcholak.

Pierwsze od siedmiu miesięcy ligowe zwycięstwo nowosądeczanom zapewnił natomiast Adrian Danek w 94. minucie. Rezerwowy gospodarzy przebiegł z futbolówką pół boiska i w sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem zachował zimną krew.

Dzięki wygranej ekipa trenera Kazimierza Moskala zbliżyła się do piętnastej w tabeli Bruk-Bet Termaliki Nieciecza na dystans jednego punktu. Arka, mimo trzeciej porażki z rzędu, pozostała na dziesiątym miejscu.