Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Korony

Korona z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Kielczanie pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1 w spotkaniu inaugurującym 3. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

Obie drużyny w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Po dwóch kolejkach miały na swoim koncie po punkcie. Korona była blisko niespodzianki, kiedy sensacyjnie wygrywała z Legią. Ostatecznie poległa 1:2. Wisła Płock wciąż próbuje otrząsnąć się po odejściu Jerzego Brzęczka.

W 30. minucie arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Wcześniej nie byliśmy świadkami porywającego widowiska. Brakowało okazji strzeleckich i precyzji – nie tyle przy strzałach, co również podczas podań. Chwilę po krótkiej przerwie o emocje zadbał arbiter. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Giorgi Merebaszwili. Gruzin próbował wymusić rzut karny, a powtórki przyznały rację sędziemu.

Celny strzał wreszcie zobaczyliśmy w doliczonym czasie pierwszej połowy. Jakub Żubrowski nie sprawił większych problemów golkiperowi gospodarzy. Zaraz po zmianie stron arbiter stanął przed sporym dylematem. Sięgnął po powtórki, a te rozwiały wszelkie wątpliwości: rzut karny dla Korony! Do piłki podszedł Elia Soriano i dał gościom prowadzenie.

Wisła długo kazała nam czekać na lepszą grę. Kwadrans przed końcem indywidualnej akcji spróbował Dominik Furman. Pomocnik wkręcił piłkę do bramki, ale z interwencją zdążył Ken Kallaste. W 90. minucie odpowiedziała Korona. Łukasz Kosakiewicz przestrzelił, ale przy odrobinie szczęścia futbolówka wylądowała pod nogami Ivana Jukicia, który nie miał problemów ze zdobyciem gola.

Miejscowych stać było jeszcze na honorowe trafienie. Po centrze z głębi pola piłkę przed bramkę zgrał Alan Uryga. Niefrasobliwość obrońców wykorzystał Carlitos Oliveira.

Po trzech meczach Korona ma w swoim dorobku cztery oczka. Wisła wywalczyła zaledwie jeden punkt, a rehabilitacji będzie szukała w starciu ze swoją imienniczką z Krakowa.