Ekstraklasa. Piękne bramki na zakończenie kolejki, podział punktów przy Kałuży

Cracovia zremisowała przy Kałuży z Zagłębiem Lubin 1:1 w spotkaniu kończącym 25. serię gier Lotto Ekstraklasy. Na bramkę Filipa Starzyńskiego – z 12. minuty pojedynku – po przerwie odpowiedział Marcin Budziński.

Walka o miejsce w czołowej ósemce sezonu powoli wkracza w decydującą fazę. Goniącym rywalom – Termalice, Wiśle Kraków, Koronie Kielce czy Wiśle Płock – uciec chciało Zagłębie. Bezpieczna przewaga nad strefą spadkową i pościg za wyżej sklasyfikowanymi zespołami – to cel, jaki wytyczyła przed sobą Cracovia.

Pierwsze ostrzeżenie gospodarze otrzymali w 11. minucie widowiska. Po centrze Filipa Starzyńskiego źle interweniujący Jakub Wójcicki wyłożył futbolówkę Jarosławowi Kubickiemu, którego silny strzał odbił Grzegorz Sandomierski. Chwilę później golkiper Pasów nie miał już tyle szczęścia. Starzyński przerzucił piłkę nad obrońcą, wyszedł na czystą pozycję i w pojedynku sam na sam huknął przy krótkim słupku. 0:1!

Miejscowi dążyli do szybkiej odpowiedzi. Odrobiny precyzji dwukrotnie zabrakło jednak Krzysztofowi Piątkowi. Lepsze wrażenie w pierwszej części widowiska sprawiało Zagłębie i to ono po zmianie stron powinno było podwyższyć prowadzenie. Po niepewnej interwencji Sandomierskiego fatalnie z bliskiej odległości spudłował Filip Starzyński. Sytuacja zemściła się w 68. minucie, kiedy zza pola karnego soczystym uderzeniem w okienko bramki popisał się Marcin Budziński. 1:1!

Na kwadrans przed końcem widowiska Miedziowi mieli piłkę meczową. Golkipera gospodarzy minął Arkadiusz Woźniak, strzelił celnie, jednak na drodze futbolówki zmierzającej do siatki stanął Hubert Wołąkiewicz. W ostatnich minutach żadna z drużyn nie była w stanie sforsować defensywy przeciwnika, a całe widowisko zakończyło się podziałem punktów.

W tabeli Lotto Ekstraklasy Zagłębie plasuje się na 5. pozycji i z dorobkiem 38 oczek jest coraz bliżej miejsca w najlepszej ósemce sezonu. Cenny punkt pozwala Cracovii (12. lokata) na utrzymanie minimalnej przewagi nad Ruchem Chorzów, Śląskiem Wrocław i Piastem Gliwice.