Ekstraklasa. Piast rozjechał Lechię

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Lechię Gdańsk 3:0 w meczu 33. kolejki Ekstraklasy. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Uros Korun, Mateusz Mak i Josip Barisić. Przy stanie 1:0 rzutu karnego dla białozielonych nie wykorzystał Sebastian Mila. Piłkarze Radoslava Latala przedłużyli tym samym swoje szanse na wywalczenie mistrzostwa Polski.

Goście przyjechali do Gliwic w roli nieznacznych faworytów. Piłkarze z Wybrzeża w ostatnich pięciu kolejkach zanotowali trzy zwycięstwa i dwa remisy, podczas gdy wiceliderzy na wiosnę spisują się bardzo przeciętnie. W drużynie Piasta zabrakło mózgu układanki Radoslava Latala – Kamila Vacka.

Martin Nespor, Patrik Mraz, Jakub WawrzyniakPierwszy kwadrans spotkania to spokojna gra z obu stron i walka w środku pola. W 16. minucie na strzał ze skraju szesnastki zdecydował się Martin Nespor. Czech posłał bombę w kierunku bramki gospodarzy, ale piłka odbiła się od poprzeczki i ponownie wylądowała na boisku. Prowadzenie Piastunkom dał w 32. minucie Uros Korun, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił do siatki z zaledwie kilku metrów.

Po przerwie więcej pracy miał Jakub Szmatuła. Golkiper miejscowych obronił uderzenia Grzegorza Kuświka, Aleksandara Kovacevicia i Flavio Paixao. W 56. minucie „oko w oko” ze Szmatułą stanął Sebastian Mila, lecz ten nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy. Mila jeszcze lepszą okazję miał w 77. minucie. 33-latek nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Rados³aw Murawski,Milos Krasic, Micha³ ChrapekSprawdziło się powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Cztery minuty później Paweł Stolarski sfaulował w szesnastce Patrika Mraza, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Mak. W doliczonym czasie gry efektownym wolejem z kilku metrów rezultat na 3:0 ustalił jeszcze Josip Barisić.

Piast pozostaje wiceliderem rozgrywek. Gliwiczanie tracą do prowadzącej w stawce Legii Warszawa trzy oczka. Lechia plasuje się na szóstej pozycji.